Type to search

Gdzie warto zamontować taśmy LED

Dom Lifestyle

Diody elektroluminescencyjne, czyli LED-owe to źródła świetlne, znajdujące szerokie zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Łatwe w montażu i obsłudze taśmy mogą pełnić zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Niniejszy wpis stanowi odpowiedź na pytanie w jaki sposób można wykorzystać oświetlenie ledowe w domu i mieszkaniu.

Lampy LED – dlaczego warto w nie zainwestować?

Istnieje wiele zalet, które przemawiają za powszechnością stosowania oświetlenia ledowego w domach i mieszkaniach. Do tych najważniejszych należy zaliczyć:

  • energooszczędność – niski pobór mocy jest powiązany z niższymi rachunkami za prąd,
  • uniwersalność – taśmy LED znajdują zastosowanie zarówno w salonie, kuchni, jak i w łazience czy sypialni,
  • żywotność – żarówki LED mogą działać nawet do 50 000 godzin, co stanowi 50-krotność żywotności tradycyjnej żarówki,
  • bezpieczeństwo – oświetlenie tego typu nie nagrzewa się w taki sposób jak świetlówki, a z tego powodu nie powodują ryzyka poparzenia czy wystąpienia pożaru.

Oświetlenie LED-owe w warunkach domowych

Żarówki ledowe mogą posłużyć zarówno do podkreślenia danego miejsca w pomieszczeniu, jak również stanowić dodatkowy element oświetlenia. W ostatnim czasie dość sporą popularnością cieszą się taśmy LED zainstalowane nad blatami kuchennymi czy meblami. Ekonomiczne rozwiązanie sprawia, że konkretne miejsce prezentuje się dużo ciekawiej, a jednocześnie jest jeszcze bardziej funkcjonalne.

Oświetlenie LED-owe można również zastosować w łazience. Delikatne źródło światła może stanowić element dekoracyjny lub też pełnić funkcję użytkową, znajdując się nad lustrem czy w okolicy półek. Ciekawym rozwiązaniem są również ledowe taśmy montowane w pokojach dziecięcych. Bezpieczne, nienagrzewające się lampki budują nastrój w pomieszczeniu i zapewniają dziecku komfortowe warunki podczas przebywania w pokoju.

Oświetlenie typu LED cechuje się nie tylko uniwersalnością, ale również energooszczędnością i bezpieczeństwem. Dzięki szerokiej dostępności różnego rodzaju taśm można w szybki i efektywny sposób zapewnić swoim wnętrzom unikalnego charakteru.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *