Type to search

Jakie cechy powinna posiadać rzetelna firma cateringowa?

Firma

Mówi się, że „gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”. I choć zapewne pierwotne znaczenie tego przysłowia było nieco inne, można je w pewnym sensie przełożyć również na rynek firm cateringowych. Jest ich na rynku naprawdę sporo. Z jednej strony – jest się z czego cieszyć, ponieważ mamy duży wybór. Możemy swobodnie wybrać catering na chrzciny, catering biznesowy czy posiłki na dowóz dla całej rodziny. Ale z drugiej – wybór tej najlepszej może być całkiem sporym wyzwaniem. Dlatego należy wziąć pod uwagę kilka konkretnych cech, które powinna mieć dobra firma cateringowa – żeby uniknąć wpadek i cieszyć się smacznym jedzeniem.

Świeże posiłki to podstawa

Właśnie jedzenie to najważniejsze kryterium, które decyduje o powodzeniu przedsiębiorstwa w tej branży. Jeśli przygotowywane posiłki będą smaczne, a używane do nich produkty będą miały wysoką jakość, a ponadto dania będą mieć optymalną temperaturę po dotarciu do klienta – to jest spora szansa na osiągnięcie sukcesu i utrzymanie się na rynku. Tym bardziej że czasem niewiele trzeba, żeby zepsuć dobre wrażenie. Jeśli obiad i deser będą smaczne, ale na przykład kolacja pozostawi wiele do życzenia, trzeba liczyć się z tym, że wielu gości może zapamiętać właśnie jedynie nieprzyjemne sytuacje i nie będzie chciało polecać firmy dalej. A to spore ograniczenie. Podobnie jest w przypadku liczby posiłków. Nie do pomyślenia jest sytuacja, kiedy dań dla gości zabraknie i niektórzy będą musieli wyjść z imprezy głodni. Zbyt duża ilość jedzenia też nie jest najlepszym wyjściem, ponieważ wiąże się to z dodatkowym kosztem dla klienta, a na dodatek sporo pożywienia może się zmarnować. Dobra firma cateringowa potrafi dokładnie dostosować liczbę posiłków do obecnych gości i zapewnić, że wszyscy będą najedzeni oraz zadowoleni.

Terminowość ma znaczenie

Przy organizacji dużego wydarzenia w firmie, spotkania rodzinnego, wesela czy jakiejkolwiek imprezy robimy, co możemy, żeby wszystko udało nam się dopiąć na ostatni guzik. Oczekujemy tego również od firm, które mają nam w tych przygotowaniach pomóc. Jeśli umawiamy się, że catering przygotuje najpierw obiad próbny, na podstawie którego będziemy podejmować decyzję o ewentualnej dalszej współpracy, to chcemy, żeby było to zrealizowane odpowiednio wcześniej – abyśmy mieli czas na zastanowienie się i zarezerwowanie terminu. Jeżeli zamawiamy posiłki na dowóz na konferencję, spotkanie biznesowe czy szkolenie, to oczekujemy, że jedzenie zostanie dostarczone na określoną godzinę. Nawet niewielkie opóźnienie może spowodować spore zmiany i utrudnienia w realizacji programu całego wydarzenia.

Wywiązywanie się z ustaleń z klientami to cecha dobrej firmy cateringowej

Usługi cateringowe muszą opierać się na dobrej relacji firma – klient. Przedsiębiorstwo musi wziąć pod uwagę wszelkie zastrzeżenia, które zleci mu organizator imprezy. Jeżeli zamówiony jest catering wegetariański, to nie ma mowy, żeby pojawiły się tam potrawy mięsne. Podobnie w przypadku diet bezglutenowych czy związanych z różnego rodzaju alergiami. Tym bardziej że w tej sytuacji w grę wchodzi zdrowie gości obecnych na wydarzeniu. 

Fachowa obsługa, profesjonalizm na każdym kroku

O tym, jak profesjonalna jest firma cateringowa, świadczy również to, jakim personelem dysponuje. Osoby, które zajmują się obsługą imprez – zarówno rodzinnych, jak i biznesowych – powinny cechować się wysoką kulturą osobistą i profesjonalizmem w każdym calu. Im większe jest ich doświadczenie, tym lepiej. Nie jest to jednak regułą, bo osoby, które dopiero zaczynają pracę, również mogą się świetnie w niej odnaleźć. Grunt, żeby potrafiły odpowiednio zaopiekować się gośćmi, jednocześnie nie będąc przy tym nachalnym. Dobry personel będzie w stanie szybko zareagować na różne nieprzewidziane sytuacje i podpowie, jak rozwiązać zaistniałe problemy.

Biorąc pod uwagę wszystkie te kryteria, a także opinie znajomych, przyjaciół oraz te znalezione w internecie, jesteśmy w stanie wybrać sprawdzoną i rzetelną firmę cateringową. To pozwoli nam zorganizować każde spotkanie oraz uroczystość na najwyższym poziomie. Będziemy mieć również pewność, że nasi goście wyjdą z takiego wydarzenia zadowoleni i z dobrymi wspomnieniami.

źródło: Masters Catering – profesjonalny catering w Warszawie

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *