Type to search

Gdzie ulokować hurtownię odzieży?

Dom Lifestyle

Wielu przedsiębiorców zaczynających działalność w sektorze odzieżowym zastanawia się nad odpowiednim zlokalizowaniem hurtowni odzieży. Wybór odpowiedniego miejsca może mieć wpływ na powodzenie i konkurencyjność firmy. Warto poświęcić tej kwestii trochę czasu i rozważyć różne możliwości, z których bardzo ciekawą jest zlokalizowanie jej w pobliżu centrów handlowych, jak np. w kompleksie GD Poland w Wólce Kosowskiej. 

Lokalizacja hurtowni odzieży w pobliżu centrów handlowych jako rozwiązanie korzystne dla powodzenia biznesu

Kluczowym elementem dla korzystnego ulokowanie hurtowni odzieży jest wybranie odpowiedniej lokalizacji, znajdującej się w ramach prężnie funkcjonującego centrum handlowego. Takie miejsca posiadają zwykle korzystne rozwiązania komunikacyjne, zapewniają dostępność dróg i autostrad oraz transport publiczny. Wpływa to na koszty logistyczne oraz konkurencyjność firmy lub atrakcyjność obiektu magazynowego dla klientów. Chińskie Centrum w Wólce Kosowskiej wyróżnia się tym, że jest położone w odległości 25 km od Warszawy przy drodze krajowej E77 (kierunek Warszawa – Kraków).  Do centrum handlowego Wólka Kosowska można dojechać też warszawską komunikacją podmiejską, liniami: 728 i 721 oraz autobusami grójeckiego PKS, które zatrzymują się w miejscowości Wygoda.

Co więcej, centrum GD Poland zlokalizowane jest w samym centrum Polski. Sprawia to, że obsługuje ono klientów zarówno z całego kraju, jak i państw ościennych, stając się jednym z głównych placówek handlowych Europy Środkowo-Wschodniej oferujących towary pochodzące z Polski, jak i krajów azjatyckich.

Kolejnym argumentem za ulokowaniem hurtowni w centrum handlowym, oprócz rozwiązań komunikacyjnych, jest sama kompleksowość tego rozwiązania. Zapewnia ono, oprócz możliwości przechowywania produktów, również bezpośrednią możliwość ich sprzedaży w centrum handlowym, obserwowanie zachowań kupujących, a zarazem lepsze zrozumienie potrzeb klienta oraz prowadzenia bardziej skutecznych akcji marketingowych. Bliskość innych sprzedawców pozwala też na lepsze zapoznanie się z aktualnymi trendami na rynku i uzupełniania asortymentu zgodnie z panującą modą i potrzebami klientów. 

Ponadto, dzięki temu, że Centrum GD Poland daje możliwość bezpośredniej sprzedaży, kontrahenci importujący odzież mogą obniżyć koszty operacyjne, a zarazem ceny produktów. Tym samym wzrasta ich konkurencyjność na rynku. Zakupy w Centrum w Wólce Kosowskiej stają się bardzo korzystne zarazem dla sprzedawców i nabywców, zapewniającym jednym i drugim wiele korzyści, co wiążę się z kolejnymi możliwościami rozwoju działalności firmy. 

Korzyści wynikające z lokalizacji hurtowni odzieży w pobliżu innych hurtowni

Kompetencje pracowników, ich umiejętności i koszty pracy to kolejne elementy ważne przy podejmowaniu decyzji o ulokowaniu hurtowni odzieży.  Te bezpośrednio związane są z lokalną demografią. Nie każda lokalizacja oferuje dużą ilość pracowników o odpowiednich umiejętnościach, kwalifikacjach i motywacji do pracy. Warto pamiętać, że niskie umiejętności pracowników powodują niską jakość obsługi klienta oraz zmniejszenie konkurencyjności i wydajności. W tym wypadku hurtownie w Wólce Kosowskiej są bardzo konkurencyjne w stosunku do reszty kraju. Z powodu dużej ilości powierzchni magazynowych w tym rejonie, wszyscy pracownicy w okolicach Wólki Kosowskiej posiadają doświadczenie i wysokie umiejętności w zakresie obsługi hurtowni, co usprawni działanie biznesu i pozwoli na jego dalszy rozwój. 

Z drugiej strony, odległość 25 km od Warszawy sprawia, że koszty pracy są zasadniczo niższe, niż w przypadku lokalizacji hurtowni w granicach miasta stołecznego. To także przekłada się na podniesienie konkurencyjności funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Podsumowując, lokalizacja hurtowni odzieżowej w kompleksie handlowym to dobry pomysł na poprawienie kondycji oraz rozwój firmy dzięki niższym kosztom transportu, dogodnej lokalizacji, wyszkolonemu personelu, lepszemu zrozumieniu potrzeb klienta oraz dodatkowo wspólnym, profesjonalnym akcjom marketingowym. Tę politykę doskonale obrazuje działalność centrum hurtowego GD Poland. Kompleks w Wólce Kosowskiej obejmuje 6 centrów handlowych i 4 wielkopowierzchniowe magazyny, w których można przechowywać produkty w komfortowych warunkach, i jest niezaprzeczalnym liderem w branży produktów importowanych. 

Źródło: GD Poland – szeroki wybór odzieży i obuwia dla każdego

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *