Type to search

Środki chemiczne na bazie alkoholu, czyli najlepsza broń w walce z zabrudzeniami

Dom

Środki chemiczne na bazie alkoholu nie tylko skutecznie usuwają różne zabrudzenia. Są polecane również ze względu na właściwości dezynfekujące. W jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej? Czym powinieneś kierować się przy zakupie środków czystości?

Zakup środków czystości – na co zwrócić uwagę?

Zarówno podczas zakupu środków chemicznych, jak i innych produktów bardzo ważną rolę odgrywa cena. Z pewnością jest ona istotna. Szczególnie jeśli sprzątasz pomieszczenia o dużej powierzchni lub takie, które wymagają częstego czyszczenia. Jednak wybierając odpowiedni produkt, powinieneś zwrócić uwagę również na inne czynniki.

  • Bezpieczeństwo – pewnie nie zawsze czytasz etykietę umieszczoną na opakowaniu produktu. Warto to zmienić, ponieważ znajdują się na niej ważne informacje na temat stosowania danego preparatu. Jeśli zawiera on substancje niebezpieczne dla zdrowia producent, powinien to wyraźnie zaznaczyć. W takim przypadku używaj produktu z zachowaniem szczególnej ostrożności i trzymaj z dala od dzieci.
  • Wartość pH – lekceważenie informacji o pH preparatu jest dużym błędem. Z pozoru jest ona mało znacząca, ale tak naprawdę ułatwia sprzątanie. Produkty o neutralnym pH najlepiej nadają się do czyszczenia mebli, ponieważ skutecznie usuwają z nich plamy z rozlanych płynów oraz kurz. Z kolei w przypadku łazienki dobrze sprawdzają się środki o niskim pH. Bez problemu poradzą sobie z zaciekami z rdzy, osadem z kamienia lub mydła.
  • Alkohol na liście składników – środki chemiczne na bazie alkoholu mają swoich zwolenników i przeciwników. Jednak bez wątpienia ich zaletą jest to, że pomagają skutecznie pozbyć się trudnych do usunięcia zabrudzeń. Doskonale sprawdzają się m.in. w przypadku luster, okien i szyb. Nie tylko likwidują plamy, ale także nie pozostawiają brzydkich smug i zacieków.

Zalety i zastosowanie produktów do czyszczenia na bazie alkoholu

Produkty zawierające w składzie alkohol, pomogą Ci usunąć zabrudzenia z różnych powierzchni. Sprawdzą się zarówno w salonie, jak i łazience  oraz kuchni. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ:

  • są stosunkowo tanie;
  • wyróżnia je duża skuteczność (pomogą Ci w walce z trudnymi do usunięcia plamami);
  • nie pozostawiają nieestetycznych smug i zacieków na oknach, szybach i lustrach;
  • szybko wysychają, dzięki czemu prawie od razu po sprzątaniu możesz korzystać z danego pomieszczenia;
  • mają szerokie zastosowanie;
  • skutecznie usuwają zabrudzenia i jednocześnie dezynfekują powierzchnię (jest to szczególnie ważne w przypadku sanitariatów oraz miejsc, gdzie przebywa dużo osób np. placówek oświatowych);

W hurtowni chemicznej kupisz różne rodzaje środków, które mają w składzie alkohol. W sprzedaży dostępne zarówno te uniwersalne, jak i przeznaczone do czyszczenia okien, czy sanitariatów. Do wyboru masz również preparaty o przyjemnym zapachu (np. kwiatowym). Dlatego nie musisz martwić się, że po sprzątaniu w powietrzu będzie unosić się nieprzyjemny, intensywny zapach alkoholu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *