Type to search

Pęknięta szybka w telefonie – najpopularniejsze mity

Lifestyle

Uszkodzenie smartfona to zawsze problem wymagający przeprowadzenia bezpłatnej diagnostyki w profesjonalnym serwisie. Pęknięta szybka w telefonie to powszechna usterka, ale nie zawsze powiązana z wymianą całego modułu ekranu, a więc stosunkowo tania. Niestety wokół tego uszkodzenia krąży kilka mitów, które wymagają bardziej szczegółowego omówienia.

Telefon wciąż może funkcjonować

Wielu użytkowników smartfonów po zauważeniu pęknięcia stwierdza, że serwis nie jest konieczny, skoro można dalej używać telefonu. Nie jest to do końca dobre podejście, ponieważ uszkodzenie z czasem przekłada się na wyświetlacz, a w przypadku dostania się zanieczyszczeń do głębszych układów telefon będzie niezwykle trudny w przywróceniu. Poza tym pęknięta szybka i w międzyczasie zalanie telefonu to już groźba naprawdę drogiego, nawet nieopłacalnego serwisu. Wilgoć przedostaje się do droższych w serwisowaniu układów naprawdę szybko, więc z pękniętą szybką nie ma żartów i też wymaga spojrzenia profesjonalisty.

Pęknięta szybka wymaga wymiany całego układu

Niektóre serwisy przy okazji pęknięcia szybki w smartfonie proponują bardzo rozbudowany serwis związany z wymianą wszystkich podzespołów, a to kolejne nie do końca uczciwe podejście. Ekran składa się z trzech elementów, czyli panelu dotykowego, wyświetlacza oraz właśnie szybki. Jeżeli telefon reaguje normalnie na dotyk użytkownika to z reguły wymaga tylko wymiany szybki, a nie całego modułu. Z tego powodu najlepiej porównać wyceny w kilku rekomendowanych serwisach, żeby nie narazić się na większe koszty.

Samodzielna naprawa szybki nie skutkuje utratą gwarancji

Samodzielna naprawa, nawet podstawowych elementów oryginalnego smartfona skutkuje utratą gwarancji, więc takie podejście się nie sprawdza. Nawet drobna pajęczyna wymaga specjalistycznej diagnostyki, bo nie wiadomo, czy do smartfona nie dostały się specyficzne zabrudzenia, chociażby w momencie upadku na ziemię. Autoryzowana naprawa telefonów w Warszawie umożliwia zachowanie gwarancji. Warto również pamiętać, żeby telefonu z pękniętą szybką nie przechowywać w wilgotnych warunkach. Osuszanie telefonu po zalaniu to powszechna usługa występująca w serwisach, więc warto ją na wszelki wypadek zapamiętać.

W jaki sposób dopasować profesjonalny serwis smartfona i na jakie elementy zwrócić uwagę?

  • przyda się obsługa mobilna przez kuriera, najczęściej bez dodatkowej opłaty,
  • porównanie wycen w różnych punktach to dobra praktyka,
  • autoryzacja to znacznie lepsze rozwiązanie dla klienta,
  • wymóg zastosowania oryginalnych komponentów,
  • gwarancja rozruchowa na kilka miesięcy zwiększa wiarygodność.

Dlaczego nie warto zwlekać z naprawą pękniętej szybki?

Pęknięta szybka to jeden z podstawowych problemów mechanicznych dotykających użytkowników smartfonów i jednocześnie bardzo tani w naprawie, dlatego warto zdecydować się na serwis i to natychmiast po pojawieniu się pajączków. Zaniedbania w tym obszarze zwiększają koszty diagnostyki oraz przywrócenia urządzenia, a przy zalaniu grożą całkowitą utratą funkcjonalności telefonu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *