Type to search

Narzuty do sypialni we włoskim stylu – ponadczasowa elegancja

Dom Lifestyle

Sypialnia jako jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu

Urządzanie nowego domu lub mieszkania to zajęcie, któremu towarzyszy bardzo duża ekscytacja oraz radosne oczekiwanie na wspaniały efekt końcowy. Urządzając swój wymarzony dom, bardzo dużą uwagą i starannością otaczamy wszystkie detale oraz to, jak całość będzie ze sobą współgrała. Kiedy mamy już gotowy salon, łazienkę, kuchnię oraz przedpokój, przychodzi moment na urządzanie naszego azylu, miejsca odpoczynku oraz snu, jakim jest sypialnia. Dlatego warto bardzo dokładnie i starannie wybrać wszystkie elementy jej wystroju oraz detale. Łóżko jest miejscem, w którym można by śmiało powiedzieć, że spędzamy większą część naszego życia – stąd tak ważny jest dobór solidnego oraz wygodnego łoża – koniecznie z wygodnym oraz przyjaznym dla kręgosłupa  materacem, dobrej gatunkowo, pozwalającej skórze oddychać pościeli oraz narzuty, która będzie stanowiła najważniejszy element estetyczny i dekoracyjny naszego łoża oraz całej sypialni.

Narzuty do sypialni w stylu włoskim – zawsze eleganckie i ponadczasowe

Dla osób, które wciąż jeszcze nie wiedzą, w jakim stylu powinny urządzić swoją sypialnię, a jednocześnie zależy im na klasycznej elegancji oraz rozwiązaniu ponadczasowym, ponieważ nie chcą co kilka lat zmieniać wystroju, zdecydowanie godnym polecenia jest styl włoski. Charakteryzuje się on klasyką i ponadczasowością połączoną z elementami nowoczesnymi, co w rezultacie daje niepowtarzalny design oraz funkcjonalność. Włosi to nie bez powodu pionierzy i największej sławy kreatorzy mody oraz elementów architektonicznych, ponieważ tworzone przez nich dzieła zawsze zachęcają i urzekają niepowtarzalnym urokiem oraz wdziękiem pełnym szyku, klasyki i elegancji.
Wybierając narzutę na łóżko do sypialni urządzonej we włoskim stylu, mamy bardzo szerokie pole manewru, ponieważ będą do niej pasowały zarówno pełne elegancji oraz klasyki proste rozwiązania w tej samej tonacji jak kolory ścian oraz mebli, jak również coś ożywiającego i kontrastowego, czym będziemy w stanie pozytywnie zaakcentować całe wnętrze oraz je ożywić, np. narzuta w kolorze intensywnej i romantycznej czerwieni.
Wybór idealnej narzuty do sypialni to nie tylko rzecz gustu oraz estetyki. Bardzo często narzuta spełnia także role okrycia w mroźne zimowe noce, dlatego Ci, którzy zamierzają pod nią spać, powinni postawić na ciepły oraz pikowany materiał lub też elegancki pled wykonany z bardzo dobrego gatunkowo oraz przepuszczającego powietrze i pozwalającego skórze oddychać materiału. Dzięki takiej narzucie możemy się nie obawiać zimnych nocy.
Ponadto ważny jest rozmiar narzuty i to, czy chcemy, aby zajmowała ona jedynie przestrzeń na naszym łożu czy też sięgała swoimi krawędziami aż do podłogi. Bardzo modnym jest także położenie narzuty na łoże, a następnie założenie jej końców pod materacem i ułożenie na niej w poprzek złożonego w poziomy pas koca. Całość można bardzo ciekawie oraz modnie dopełnić, układając na łóżku różnej wielkości poduszeczki. Do najpopularniejszych materiałów, z jakich wykonane są narzuty, należą: satyna, bawełna oraz akryl.
Całość oczywiście powinna idealnie współgrać z kolorystyką oraz stylem, w jakim urządzona jest sypialnia, a nie być jedynie efektem przypadkowego wyboru. Idealna narzuta powinna być także praktyczna oraz łatwa w utrzymaniu – doskonałej jakości włoskie tkaniny idealnie nadają się do prania w pralce, dlatego nie powinniśmy się martwić o trudności w utrzymaniu ich czystości.

Inspirowane: Madley.pl – kołdry puchowe

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *