Dermatologia oraz medycyna estetyczna dostarczają wiele coraz to bardziej zaawansowanych metod zachowania młodej, jędrnej skóry. Najczęściej stosowana jest mezoterapia igłowa. W trakcie zabiegu za pomocą specjalnych igieł można punktowo wprowadzić odpowiednie substancje odżywcze. Które igły i strzykawki będą najlepsze do przeprowadzenia mezoterapii?
Podstawowe akcesoria do mezoterapii
Najważniejsze w przygotowaniu do zabiegu mezoterapii, tuż obok wyboru odpowiednich preparatów, są wysokiej jakości igły oraz strzykawki. To za ich pomocą dokonuje się precyzyjnych nakłuć, najczęściej w okolicach twarzy, szyi oraz dekoltu. Pacjenci zwykle oczekują jak najmniej bolesnej serii ukłuć – odpowiednia igła pozwala osiągnąć taki efekt. Najlepiej jest postawić na igły do mezoterapii ze stali nierdzewnej i polipropylenu. Odpowiednio cienkie i wytrzymałe, pozytywnie wpływają na komfort pacjenta. Dzięki nim mezoterapia igłowa to zabieg praktycznie bezbolesny.
Strzykawki do mezoterapii – co je powinno wyróżniać?
Przede wszystkim strzykawki do zabiegów medycyny estetycznej powinny posiadać precyzyjną i wyraźną podziałkę. Dzięki temu dawkowanie preparatu nie sprawi specjaliście większych trudności. Zamontowany w strzykawkach gruby czarny gumowy tłok pozwala na precyzyjne odmierzanie preparatu. Sam środek nie może zatykać ujścia strzykawki, dlatego przed zakupem zaopatrzenia gabinetu warto dopytać o przeznaczenie konkretnych strzykawek. Strzykawki powinny być dostosowane do skutecznej aplikacji takich preparatów jak: osocze bogatopłytkowe, witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy oraz różnego typu mikroelementy.
Dokładne parametry techniczne
Wielkość i typ strzykawki zależy od indywidualnych preferencji lekarza, najczęściej jednak stosuje się strzykawkę 3-częściową o pojemności 2, 3 lub 5 ml. Mezoterapia igłowa wymaga również idealnej igły. Najlepsze będą igły o długości 4 mm i o średnicy 0,3- 0,23 mm. Szukaj na opakowaniach oznaczeń 30-32 G. Igły do mezoterapii twarzy mogą mieć jeszcze mniejszą średnicę oraz długość. W mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się igły o długości 0,5 mm, a pod oczy nawet mniejsze – od długości 0,25 mm. Wykonanie igieł ze stali nierdzewnej gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny.