Type to search

Części wspólne na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych – aktualne trendy

Dom

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe zachwycają obecnie nie tylko wygodnymi lokalami, wykonanymi z użyciem najlepszych materiałów budowlanych. Również części wspólne stanowią dla klientów biur deweloperskich czynnik sprzyjający podejmowaniu decyzji o zakupie. Z czego to wynika?

Decydujący jest, rzecz jasna, komfort codziennego życia. Deweloperzy coraz częściej starają się zrobić coś więcej i poza standardowymi rozwiązaniami realizują projekty, dzięki którym osiedla wyróżniają się na tle innych. Zyskują na tym, a jakże, mieszkańcy oraz osoby planujące zakup nowej nieruchomości. Na co więc mogą liczyć klienci biur deweloperskich? Poniżej wyjaśniamy, jak obecnie wykonywane są części wspólne w budynkach wielorodzinnych i dlaczego warto zwracać uwagę na projekty prawdziwie nowoczesne.

Osiedla mieszkaniowe – miejsca odpoczynku

 Choć może się wydawać, że przy wyborze nowego mieszkania należy zwracać uwagę przede wszystkim na kwestie praktyczne, dla coraz większej liczby osób znaczenie ma sam wygląd części wspólnych. Powinien on zachęcać do korzystania z tych obszarów, jak również poprawiać samopoczucie. Z tego właśnie powodu deweloperzy stawiają na różnego rodzaju ozdoby, w postaci na przykład ciekawych malowideł, murali, a nawet artystycznych instalacji.

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe gwarantują ponadto wspólne miejsca odpoczynku. To nie tylko ławki i trawnik, ale też altany, ogrody, czy niewielkie zbiorniki wodne. Wszystko w przyjemnej scenerii, o którą mieszkańcy mogą dbać i z której mogą się cieszyć. Tak zwane zielone osiedla to trend, który przyszedł do nas ze Skandynawii. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co nie dziwi – zwłaszcza biorąc pod uwagę wciąż rosnące oczekiwania klientów biur deweloperskich.

Części wspólne na osiedlach – sport i zabawa

 Analizując oferty mieszkań, łatwo można dojść do wniosku, że obecnie coraz częściej stawia się na sport i aktywny wypoczynek – zarówno dzieci, jak i ich rodziców oraz dziadków. Sprzyjać temu mają place zabaw, a także:

  • siłownie zewnętrzne,
  • niewielkie boiska piłkarskie, do siatkówki lub koszykówki,
  • strefy fitness,
  • ścieżki rowerowe i biegowe,
  • stoły do ping-ponga.

Do tego wszystkiego dodać można jeszcze miejsca spotkań, które często urządzane się w zielonej scenerii. Deweloperzy dbają o to, aby na terenie osiedla znajdowało się jak najwięcej rozwiązań, które pozwolą w sposób aktywny spędzić czas, bez konieczności opuszczania ich na rzecz parków bądź innych obszarów.

Sklepy i punktu usługowe na osiedlach mieszkaniowych

 Zauważalnym trendem jest także dążenie do samowystarczalności. Przejawia się to nie tylko wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych, które generują zieloną energię, ale też otwieraniem rozmaitych lokali. Spośród nich wymienić można:

  • sklepy spożywcze, a nawet większe markety,
  • żłobki i przedszkola,
  • gabinety lekarskie i stomatologiczne,
  • punkty usługowe – salony kosmetyczne, fryzjerskie itd.

Dobry deweloper potrafi odpowiednio trafić w oczekiwania mieszkańców, dlatego już na etapie projektowania osiedla zabezpiecza miejsca niezbędne do prowadzenia tego typu działalności.

Ekologiczne osiedla mieszkaniowe w spokojnej okolicy

 Od wielu lat mocno zauważalny jest trend związany z dbaniem o ekologię. Tyczy się to również części wspólnych, w których montowane są małe kolektory słoneczne oraz instalacje wiatrowe. Z jednej strony produkują one tanią energię, a z drugiej dobrze wpisują się w zielone otoczenie.

Wszystko to łączy się z dbałością o komfort i zdrowie mieszkańców. Między innymi z tego właśnie powodu nowoczesne osiedla często znajdują się z dala od zatłoczonych centrów miast. Obecnie popularnością cieszą się lokalizacje podmiejskie, a także te położone w niewielkich miejscowościach, które jednocześnie zapewniają łatwy dostęp do większych aglomeracji.

Dobrym na to przykładem są chociażby nowoczesne osiedla w Łomiankach. Gwarantują łatwy i szybki dojazd do Warszawy, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby w stolicy pracować i rozwijać się zawodowo, a żyć w znacznie spokojniejszej okolicy.

Projektowanie części wspólnych w przypadku obecnie budowanych osiedli mieszkaniowych odbywa się na zupełnie innych zasadach, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Efektem tego są nowe rozwiązania, które sprawiają, że poziom życia tylko się podnosi. I dlatego warto zwracać na nie uwagę. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *