Type to search

Weź karierę w swoje ręce i zapisz się na kurs angielskiego

Lifestyle

Znajomość języków obcych ma niebagatelne znaczenie w świecie, który coraz bardziej się kurczy. Porozumiewamy się z osobami z innych rejonów świata za pomocą mediów społecznościowych, latamy we wcześniej nieznane nam miejsca. Coraz bardziej stajemy się obywatelami świata niż tylko jednego państwa. Umożliwia nam to nie tylko internet czy doskonale rozbudowana infrastruktura, ale przede wszystkim nasza umiejętność komunikowania się z ludźmi, od których kiedyś oddzielała nas bariera językowa. I chociaż znajomość języków obcych jest umiejętnością otwierającą nam wiele furtek, także zawodowych, to właśnie język angielski stał się tym najbardziej rozpowszechnionym i popularnym środkiem komunikacji. Znany doskonale w wielu krajach angielski, umożliwia nam nie tylko poznawanie nowych osób, ale przede wszystkim rozpoczęcie kariery w międzynarodowym środowisku.

Klucz do wszystkich drzwi

Chociaż mogłoby się wydawać, że znajomość języka angielskiego przydaje się przede wszystkim w anglojęzycznych krajach, ten wpływ już dawno temu znacznie się poszerzył. Zarówno Skandynawowie jak i Grecy, Hiszpanie czy Szwajcarzy doskonale porozumiewają się w tym języku. Dzięki temu mamy możliwość na znalezienie pracy nie tylko w Anglii, Szkocji, Irlandii czy USA, ale także w innych państwach europejskich – zwłaszcza w firmach, które zatrudniają pracowników z wielu krajów. Międzynarodowe środowisko pracy umożliwia wspinanie się po szczeblach kariery – rozpoczynając pracę w Polsce, jesteśmy w stanie dostać się na znacznie lepsze stanowisko w zupełnie innym kraju. Oczywiście nie zdziałamy tego bez perfekcyjnej znajomości angielskiego.

Zapisz się na kurs

Chociaż wielu z nas wydaje się, że znają język wystarczająco, by porozumieć się z obcokrajowcem, w momencie rozpoczęcia pracy w profesjonalnej firmie międzynarodowej szybko okazuje się, że było to złudne przeświadczenie. Brak praktyki jest najczęstszym problemem, który powoduje poważną barierę językową. Kiedy nie rozmawiamy po angielsku, nasze umiejętności bardzo szybko rdzewieją, przez co brzmimy nienaturalnie i popełniamy błędy. Właśnie w tego typu sytuacjach kursy są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli mamy już podstawy, których nauczyliśmy się w szkole, kurs pomoże nam przystosować się do nowych zadań, wzbogaci język o słowa, których wcześniej nie znaliśmy, nakieruje umysł na porozumiewanie się, ale także myślenie po angielsku.

Native speaker

Zanim pomyślimy o podjęciu kariery w międzynarodowym środowisku, warto rozważyć zapisanie się na kurs języka angielskiego, który umożliwi nam kontakt z native speakerem. Często bowiem znajomość zasad i słówek nie wystarczy, by płynnie rozmawiać z drugim człowiekiem. Native umożliwi nam poczucie się swobodnie podczas konwersacji, a także poznanie akcentu, który będziemy mogli przyswoić. Warto rozważyć zapisanie się na taki kurs zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na poprawie wymowy.

Fiszki

Kursy angielskiego to jedna sprawa, jednak nauka nie powinna kończyć się nigdy – przynajmniej w przypadku posługiwania się językiem. Dlatego wiele szkół językowych umożliwia swoim kursantom korzystanie z fiszek, a zatem odpowiednio przygotowanych materiałów, które możemy zabrać ze sobą w podróż czy korzystać z nich w domu. To sprawdzona metoda, która nie tylko umożliwia bieżącą naukę, ale przede wszystkim utrwalenie posiadanej już wiedzy. Z umiejętnościami zaczerpniętymi z kursów i podtrzymywanymi przez ciągłą pracę nad językiem żadna praca w międzynarodowym środowisku nie będzie nam straszna.

Znajomość języka angielskiego jest dziś kluczowa, jeśli zależy nam na podjęciu ciekawej i dobrze płatnej pracy. Im wcześniej poczynimy stosowne kroki, aby poprawić swoją znajomość tego języka, tym łatwiej będzie o zatrudnienie na wymarzonym środowisku. Metod nauki jest wiele, dlatego warto znaleźć tę, która w naszym przypadku okaże się najefektywniejsza.

Inspirowane: archibald.pl – kursy języka angielskiego dla młodzieży

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *