Type to search

Prace w ogrodnictwie – jak znaleźć zatrudnienie w Holandii

Lifestyle

Co roku wielu Polaków w okresie wakacyjno-urlopowym znajduje dodatkowe zatrudnienie w Holandii. Najwięcej naszych rodaków wyjeżdża do pracy w ogrodnictwie. Praca ta niewątpliwie posiada wiele zalet, a jej sezonowość w okresie wakacyjnym również stanowi ogromne ułatwienie – szczególnie dla osób na co dzień uczących się lub studiujących w Polsce. Nie zmienia to faktu, że każdy, kto pragnie wyjechać do pracy w Holandii, staje przed wyzwaniem, jak znaleźć legalne zatrudnienie, w którym można również liczyć na dobre warunki pracy. Możliwości jest kilka i warto je rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jak bezpiecznie szukać pracy za granicą

Znalezienie pracy nie należy do łatwych zadań. Przekonał się o tym z pewnością każdy, kto szukał pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. I choć dzięki dostępowi do internetu obecnie szukanie pracy nawet na duże odległości stało się nieporównywalnie łatwiejsze niż kiedyś, to niesie ze sobą pewne niedogodności. Pragnąc znaleźć pracę za granicą na własną rękę, możemy napotkać takie przeszkody, jak na przykład bariera językowa. Wprawdzie język angielski stał się już niemal językiem międzynarodowym, ale wciąż można napotkać osoby, które nie potrafią komunikować się przy jego użyciu. Inna bariera to odległość. I chociaż, jak już wspomnieliśmy, internet pozwala zmniejszać lub zupełnie zlikwidować tę przeszkodę, to zostawia furtkę oszustom. Bywały bowiem sytuacje, w których świeżo zatrudniony pracownik, który znalazł swojego nowego zagranicznego pracodawcę przez internet, musiał wpłacać pewną kwotę pieniędzy na rzecz pracodawcy jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Było to tłumaczone opłaceniem kaucji za mieszkanie czy kosztów podróży. Zazwyczaj ostatecznie okazywało się, że wpłacone pieniądze znikały wraz z rzekomym pracodawcą, który okazywał się być jedynie oszustem. Dlatego też trzeba zachować wzmożoną czujność, załatwiając cokolwiek za pośrednictwem internetu.

Oferta pracy ze sprawdzonego źródła

Jedną z metod uniknięcia oszustów jest skorzystanie z oferty pracy lub też współpracy z pracodawcą z polecenia. Przed podjęciem pracy lub też na początku jej poszukiwań warto popytać wśród rodziny i znajomych o ich doświadczenia z zagranicznymi pracodawcami. Może się bowiem okazać, że podpowiedzą nam oni skorzystanie z jakiejś konkretnej oferty lub nawet dadzą namiar na konkretnego zagranicznego pracodawcę. Takie podpowiedzi są cenne także, jeśli szukamy pracy w ogrodnictwie. Bliscy i znajomi, którzy mieli podobne doświadczenia, opowiedzą o warunkach zatrudnienia, a także o tym, czego można się spodziewać na miejscu. Warto korzystać z takich podpowiedzi, ponieważ zawsze sprawdzone i przetestowane źródła są znacznie bezpieczniejsze oraz korzystniejsze.

Zatrudnienie w Holandii przez biuro pośrednictwa pracy

Biura pośrednictwa pracy oferują możliwość zatrudnienia za granicą. Pośredniczą one zarówno w zawieraniu umów na pracę tymczasową, jak i długoterminowych kontraktów. Na rynku można znaleźć także biura pośrednictwa pracy specjalizujące się w zatrudnianiu pracowników w ogrodnictwie. Wybór takiego pośrednika jest dobrą decyzją, jeśli jesteśmy zdecydowani na pracę w tym właśnie sektorze. A dlaczego w ogóle warto korzystać z pomocy i usług biura pośrednictwa pracy? Jest kilka argumentów przemawiających na korzyść takiego rozwiązania. Przede wszystkim wyklucza to możliwość zostania oszukanym. Wszystkie oferty pracy dostępne w biurach pośrednictwa pracy są dokładnie sprawdzone i pewne. Dzięki temu podpisując kontrakt, dokładnie wiemy, na co się decydujemy, jakie będą warunki pracy i zatrudnienia. Zagraniczni pracodawcy, z którymi współpracują biura pośrednictwa pracy, to wiarygodne i rzetelne firmy będące gwarantem legalności zatrudnienia oraz terminowości wypłat wynagrodzeń. Kolejna ważna kwestia, o której wspomnieliśmy, to legalność zatrudnienia. Dzięki umowie podpisywanej w biurze pośrednictwa pracy każdy pracownik otrzymuje pewność, że jego praca za granicą jest w pełni legalna. Zostają więc odprowadzone wszystkie obowiązkowe składki, w tym składka zdrowotna. Niezależnie od wybranej opcji zawsze warto stawiać na sprawdzone i legalne zatrudnienie.

Źródło: Beyondresources

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *