Type to search

Rejsy firmowe – doskonały sposób na scalenie całego zespołu

Firma

Regaty stanowią doskonałe rozwiązanie dla firm. Przede wszystkim taki rejs powoduje, że załoga może się zintegrować, przeżyć niesamowite emocje i wspólnie zaangażować, co przełoży się następnie na atmosferę wewnątrz firmy, poprawi codzienne relacje służbowe. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, gdyż komunikacja między pracownikami decyduje o osiąganiu sukcesów przez przedsiębiorstwo bądź też o ich braku.

Zalety

W trakcie rejsów wzmocnieniu ulegają więzi biznesowe. Inicjatywy żeglarskie pozwalają zintegrować pracowników wokół wspólnych zainteresowań, dają możliwość rozwijania nowych pasji, dla wielu jest to okazja, by sprawdzić się w nowych rolach, idei regat przyświeca też cel rozwoju sportu i promocji zdrowego trybu życia. Pomiędzy żeglarstwem a budowaniem relacji biznesowych istnieje korelacja, chodzi o to, że na wodzie wypracować można pewne cnoty, które przydają się do osiągania sukcesów w biznesie, chodzi tutaj o konieczność skupienia, cierpliwość, posłuszeństwo, pracowitość, często także ofiarność.

Należy wiedzieć, że rejsy firmowe są także tym czynnikiem, który wpływa na odbiór przedsiębiorstwa, firma zyskuje prestiż. Cenieni na rynku pracy pracownicy wskazują często na fakt, że możliwość uczestnictwa w rejsach był znaczącym aspektem podjęcia przez nich zatrudnienia u danego przedsiębiorcy. Pracownicy twierdzą, że możliwość odbycia szkolenia na jachcie przekonuje i kusi ich znacznie bardziej aniżeli w biurze. Czołowe przedsiębiorstwa także na jachtach organizują imprezy integracyjne.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy bardzo ważna jest świadomość faktu, że może on rozliczyć wydatki na leasing jachtu, wykorzystywanego w jego firmie. Wszystkie zapisy prawne z tym związane można odnaleźć w wyszukiwarce systemu EUREKA na podatki.gov.pl pod nr 0115-KDIT3.4011.356.2023.2.MJ.

Dla kogo przeznaczone są rejsy jachtem?

Zacznijmy od tego, że Polska przeżywa boom związany z rejsami jachtowymi, jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez portal Boataround w lipcu 2022 roku zainteresowanie wynajmem łodzi i jachtów wzrosło o 29% w porównaniu z lipcem 2021. Podobne obserwacje można dostrzec, przeglądając dane płynące z raportu KPMG Rynek dóbr luksusowych w Polsce”.

Regaty przeznaczone są dla:

  • kluczowych kontrahentów:
  • pracowników:

Profesjonalne firmy organizujące rejsy dla przedsiębiorstw kierują się potrzebą dostosowania do zindywidualizowanych i skonkretyzowanych oczekiwań.

Reasumując, rejsy firmowe pełnią wiele istotnych funkcji, przede wszystkim rzutują na atmosferę wewnątrz przedsiębiorstwa, są także świetną formą podtrzymywania kluczowych relacji biznesowych z kontrahentami. Z racji, że jak pokazują liczne badania, panuje obecnie w Polsce boom na podróżowanie jachtami, regaty będą także czynnikiem motywacyjnym dla kadry pracowniczej.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *