Type to search

Czym się kierować przy wyborze szkoły barmańskiej?

Lifestyle

Serwowanie drinków i dobór odpowiedniego wina do posiłku to dziś prawdziwa sztuka. Coraz więcej osób podejmuje decyzję o wyborze restauracji lub baru kierując się szerokością i wyrafinowaniem oferty napojów, a także kompetencjami oraz profesjonalizmem pracowników. Dlatego barman i sommelier należą do jednych z najbardziej poszukiwanych zawodów w gastronomii.

Barman i sommelier, czyli mistrzowie serwowania napojów

Barman i sommelier. Prawdziwi mistrzowie smaków. Pierwszy z nich miesza alkohole tworząc z nich wyszukane kompozycje i efektownie je serwuje. Drugi podpowiada jakie wino pasuje do owoców morza, a jakie do deseru. Obydwa zawody w branży gastronomicznej są trudne i wymagające. Do ich wykonywania potrzebne są wiedza, odpowiednie kwalifikacje i predyspozycje psychiczne.

Czym się kierować przy wyborze szkoły barmanów i sommelierów?

Jeśli zdecydowałeś już, że chcesz pracować jako barman lub sommelier czas na edukację i rozwijanie umiejętności praktycznych w zawodzie, czyli wybór odpowiedniej szkoły. Dobrą opcją na rozpoczęcie kariery będzie międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów, której ukończenie zwieńczy otrzymanie certyfikatów i licencji. Ale jak wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze, sprawdź program. Na początku zweryfikuj dokładnie jakie zajęcia oferuje międzynarodowa szkoła barmanów i sommelierów. Koniecznie dowiedz się, czy oprócz zajęć teoretycznych będzie można skorzystać z wystarczająco szerokiej oferty zajęć praktycznych. Przecież w tym zawodzie praktyka to absolutna podstawa. Warto zatem jak najwięcej godzin spędzić ćwicząc przygotowywanie drinków i rozpoznając smaki win. Z kolei teorii możesz uczyć się online, w swoim tempie. Ważnym kryterium przy wyborze międzynarodowej szkoły barmanów i sommelierów są kwalifikacje i doświadczenie kadry. Istotne jest także posiadane przez szkołę zaplecze m.in. sprzęt oraz akcesoria barmańskie. Na pewno trzeba zweryfikować opinie o szkole, przejrzeć fora internetowe oraz rekomendacje w mediach społecznościowych. Zwracajmy też uwagę na szkolenia w zakresie umiejętności tzw. miękkich, czyli rozwijających zdolności interpersonalne, kontakty z klientami i pracę zespołową. Na koniec, warto dowiedzieć się czy wybrana przez Ciebie szkoła barmanów i sommelierów pomoże Ci znaleźć pracę lub ma możliwości skierowania Cię na praktyki lub staż zawodowy.

Dlaczego warto postawić na międzynarodową szkoła barmanów i sommelierów?

Podstawowym i z pewnością najważniejszym atutem ukończenia Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów jest fakt, że daje ona większe możliwości wykonywania zawodu. Licencja otwiera drzwi do wielu najbardziej znanych i prestiżowych restauracji oraz barów na całym świecie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *