Type to search

Styl glamour we wnętrzu – jak go osiągnąć?

Dom

Zaprojektowanie atrakcyjnej aranżacji to kluczowa kwestia, dzięki której dane pomieszczenie będzie się odpowiednio prezentować. Jednym z najpopularniejszych styli jest oczywiście glamour, ponieważ potrafi nadać wyjątkowego, prestiżowego wyrazu dowolnemu wnętrzu. Dodatkowo sprawdza się w każdym pokoju, niezależnie od jego przeznaczenia. Na czym konkretnie się skupić, aby uzyskać pożądany efekt?

Wyjątkowa dbałość o detale

W przeciwieństwie do minimalistycznego stylu, glamour stawia na przepych i obfitość. Unika się skromności, stawiając na maksymalne wyeksponowanie luksusu. Jako elegancka dekoracja, doskonale sprawdzą się listwy przypodłogowe. Ukrywają one bowiem miejsca, w których ściana łączy się z podłogą, co dla niektórych wygląda nieestetycznie. Powinny być oczywiście odpowiednio dopasowane do kolorystyki, którą zastosowano w konkretnym pomieszczeniu. Z pozoru nieistotne detale potrafią całkowicie odmienić konkretne wnętrze, dodając mu niepowtarzalnego stylu.

Styl glamour opiera się na umiejętnym wykorzystaniu ozdób, takich jak chociażby sztukateria. Są to rozmaite elementy dekoracyjne, przeważnie wykonywane z gipsu. Montuje się je do sufitów oraz ścian. Szczyt popularności tego dodatku przypadł na okres baroku i renesansu. Nie stanowi dużej inwestycji, a prezentuje się naprawdę imponująco.

Określona paleta kolorów

Aby można powiedzieć, że konkretne wnętrze jest urządzone w stylu glamour, należy wykorzystać odpowiednie barwy. Mowa tu przede wszystkim o jasnych kolorach, takich jak beże, pastelowe zielenie i błękity, złoto, srebro oraz biel. Całość może gdzieniegdzie przełamywać klasyczna czerń. Takie pomieszczenie prezentuje się bardzo luksusowo i kojarzy się z rezydencjami gwiazd, które ogląda się w czasopismach i programach typu reality show.

Złote i srebrne detale to klucz do udanej aranżacji w stylu glamour. Trzeba je oczywiście umiejętnie zestawić, aby uniknąć przesady. Lepiej jednak umieścić o jeden dodatek zbyt dużo, niż zdecydować się na przesadną skromność. Całość musi się bowiem prezentować z przepychem.

Cechy charakterystyczne pokoi glamour

Istnieją takie elementy, które jednoznacznie kojarzą się ze stylem glamour. Mowa tutaj chociażby o dużych lustrach, umieszczonych w grubych, zdobionych ramach. Sprawiają one, że pomieszczenie prezentuje się znacznie bardziej luksusowo, ale nie tylko. Umożliwiają również jego optyczne powiększenie.

Nie można też zapomnieć o miękkich, puchatych poduszkach. Przeważnie wybiera się modele białe, kremowe, ewentualnie utrzymane w pastelowych odcieniach, takich jak pudrowy róż. Nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale również zapewniają komfortowy wypoczynek. Doskonale pasują do masywnej, eleganckiej kanapy lub fotela utrzymanego w barokowym stylu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *