Type to search

Folia termokurczliwa – funkcjonalny materiał do pakowania

Firma

Pakowanie produktów to jeden z podstawowych elementów procesu produkcji. Sprawdź zalety i możliwości folii termokurczliwej.

Folia termokurczliwa – właściwości

Poszukując odpowiedniego materiału do pakowania towarów warto przyjrzeć się właściwościom folii termokurczliwej. Jej zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści zarówno w procesie pakowania, jak i magazynowania czy transportu oferowanych produktów.

  • Folie tego typu, dzięki swoim kurczliwym właściwościom, pozwalają na szczelne i niezwykle mocne pakowanie artykułów przemysłowych, spożywczych, galanteryjnych itp. Produkt ten jest wysoce trwały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne – pęknięcia czy zerwania. W przypadku pakowania pojedynczych artykułów w zbiorcze pakiety, w tzw. zgrzewki, odpowiednio usztywnia towary i utrzymuje je w jednej pozycji, dzięki czemu zwiększa ich bezpieczeństwo nie tylko podczas przechowywania, ale także podczas transportu.
  • Folia termokurczliwa doskonale chroni produkty przed uszkodzeniami i przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Przede wszystkim uniemożliwia przedostanie się wilgoci do wnętrza opakowania, co ma istotne znaczenie dla jakości i trwałości towarów. Dodatkowo chroni artykuły przed kurzem i różnego rodzaju zabrudzeniami.
  • Posiada bardzo dobre właściwości mechaniczne i optyczne – wysoki połysk oraz dużą przeźroczystość. Idealnie sprawdza się wobec tego wówczas, gdy oprócz odpowiedniej ochrony, produkt wymaga także efektywnego i estetycznego opakowania.
  • Zastosowanie folii termokurczliwej to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne. Materiał ten jest bowiem dostępny w bardzo korzystnej cenie w stosunku do doskonałej jakości i funkcjonalności.
  • Folia tego typu jest także prosta w użyciu. W ofertach producentów znajdziemy zarówno folie w rolce, jak i w formie rękawa, dzięki czemu możemy dopasować je do indywidualnego procesu pakowania. Producenci zadbali również o odpowiednią wytrzymałość folii przeznaczonych do pracy na maszynach o dużej mocy produkcyjnej, dzięki czemu pozwalają na zwiększenie wydajności procesu pakowania.

Folia termokurczliwa – szeroki zakres zastosowań

Oprócz wielu korzystnych właściwości jakimi cechuje się folia termokurczliwa, posiada ona także bardzo szeroki zakres zastosowań.

  • Folie termokurczliwe na szeroką skalę wykorzystywane są w firmach logistycznych oraz produkcyjnych, gdzie znajdują zastosowanie jako zabezpieczenie towarów podczas przechowywania w magazynach czy podczas dystrybucji. Mocna i wytrzymała folia idealnie sprawdza się w przypadku butelek czy puszek pakowanych w tzw. zgrzewki. Stanowi ona odpowiednią ochronę produktów przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabezpiecza je przed przemieszczaniem się. Dodatkowo dzięki odpowiedniej przejrzystości, zapakowany towar może być łatwo zidentyfikowany, a nawet wystawiony na sklepowe półki.
  • Trwałość, wiele wariantów grubości i duże walory estetyczne folii termokurczliwej pozwalają na wykorzystanie jej do pakowania niemalże każdego rodzaju produktów. W przypadku artykułów przemysłowych stanowi idealne rozwiązanie dla produktów o regularnych kształtach, takich jak pudełka czy artykuły papiernicze. Doskonale sprawdza się jednak także w przypadku produktów o nieregularnych kształtach takich jak kosmetyki, zabawki czy artykuły dekoracyjne.
  • Folia termokurczliwa znajduje zastosowanie także w przypadku bezpośredniego pakowania produktów spożywczych. Tego typu folie posiadają odpowiednie atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością. Dzięki ich właściwościom produkty na długo zachowują świeżość i wysoki poziom jakości. Szczególnie istotne znaczenie ma tutaj wysoka kurczliwość folii w stosunkowo niskich temperaturach, co znajduje zastosowanie w procesie pakowania wielu produktów żywnościowych, np. produktów nabiałowych, takich jak sery.

Źródło: http://roma-folie.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *