Type to search

Olejowanie włosów – rób to mądrze

Medycyna i zdrowie Zakupy i biznes

Od dawna oleje kosmetyczne wykorzystywane są do pielęgnacji zarówno skóry, jak i włosów. Ostatnio coraz więcej mówi się o tzw. olejowaniu włosów, czyli naturalnej metodzie mającej na celu poprawę ich kondycji. Na czym dokładnie polega i jakich produktów używać do olejowania włosów, aby robić to mądrze?

Olejowanie włosów na sucho i na mokro

Najprościej mówiąc, olejowanie polega na nakładaniu olejów kosmetycznych na włosy. Można to robić na różne sposoby – na sucho lub na mokro.

Olejowanie na sucho, czyli szybki i wygodny sposób na poprawę wyglądu włosów

Olejowanie na sucho to nic innego jak nakładanie niewielkiej ilości naturalnych olejków do włosów na ich końce, a następnie wmasowywanie ich w wyższe partie. Możesz nałożyć olejek do włosów na noc i umyć włosy dopiero po przebudzeniu. Po takim domowym zabiegu stają się one błyszczące i miękkie.

Olejowanie na mokro – metoda dla osób ze zniszczonymi i suchymi włosami

Jak sama nazwa mówi, jest to metoda, która polega na nakładaniu olejku na zwilżone lub mokre włosy (na około 30-60 minut). Jest szczególnie polecana w przypadku suchych, zniszczonych włosów.

Olejowanie na mokro możesz przeprowadzić również w inny sposób – nakładając na włosy ulubioną maskę lub odżywkę, a dopiero na nią olejek. Po 30 minutach należy zmyć kosmetyki za pomocą łagodnego szamponu.

Jaki olejek będzie najlepszy dla Twoich włosów?

Aby olejowanie przyniosło oczekiwane efekty, ważny jest nie tylko sposób nakładania olejku, ale i wybór odpowiedniego kosmetyku. Inny sprawdzi się w przypadku włosów niskoporowatych, a jeszcze inny, jeśli jesteś posiadaczką tych o średniej lub wysokiej porowatości. Jakie naturalne olejki do włosów będą dla nich najlepsze?

Włosy niskoporowate

Charakteryzują się niewielkim stopniem rozchylenia łusek, więc wyglądają bardzo zdrowo – są sypkie i lśniące. Nie oznacza to jednak, że nie wymagają regularnej pielęgnacji. Jeśli masz włosy niskoporowate, sięgnij po następujące produkty:

 • olej kokosowy,
 • masło shea,
 • olej sezamowy,
 • olejek morelowy,
 • masło kakaowe.

Ciekawym produktem jest  m.in. olej kokosowy Manufaktura Natura, którego możesz używać nie tylko do włosów. Równie dobrze sprawdza się jako nawilżający krem do rąk i balsam do ciała.

Włosy średnioporowate

Nie stwarzają zbyt dużych problemów, jeśli chodzi o pielęgnację. Jeśli zadbasz o regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków, szybko zauważysz poprawę ich kondycji. Do olejowania włosów średnioporowatych poleca się m.in.:

 • oliwę z oliwek,
 • olej arganowy (w naszym sklepie możesz kupić olej arganowy 30 ml Manufaktura Natura),
 • olej moringa,
 • olej rokitnikowy,
 • olej z orzechów laskowych (możesz stosować go również jako naturalny filtr UV – w naszej ofercie dostępny jest olej z orzechów laskowych 30 ml Manufaktura Natura).

Włosy wysokoporowate

Można je rozpoznać dość łatwo, ponieważ podczas dotykania czuć, że są nierówne. Jeśli jesteś posiadaczką włosów wysokoporowatych, musisz wiedzieć, że są one bardzo wymagające. Potrzebują głębokiego nawilżenia i odżywienia. W poprawie ich kondycji pomogą Ci naturalne olejki do włosów, takie jak:

 • konopny,
 • lniany,
 • sojowy.

Po nałożeniu olejku warto owinąć głowę bawełnianym ręcznikiem do włosów (np. LOVESPA Turban). Dzięki temu szybciej zauważysz pozytywne efekty olejowania włosów.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *