Type to search

Hydrauliczne urządzenia ratownicze – jak wybrać profesjonalny sprzęt?

Uncategorized

Ratownictwo techniczne jest jednym z coraz bardziej rozwijających się aspektów działalności Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Udział pojazdów straży pożarnej w zdarzeniach drogowych lub innych, wymagających otwarcia pomieszczenia lub wykonania dostępu, jest w dzisiejszych czasach codziennością. Podczas tych działań najczęściej używanym sprzętem są hydrauliczne urządzenia ratownicze. Jednakże profesjonalne urządzenia hydrauliczne Jak wybrać najlepsze z nich?

HYDRAULICZNY SPRZĘT RATOWNICZY- WPARCIE RATOWNIKÓW PODCZAS DZIAŁAŃ

W sytuacjach zagrożenie zdrowia lub życia ludzkiego priorytetem dla prowadzonych działań jest jak najszybsze dotarcie do osoby poszkodowanej, zapewnienie stabilizacji jej oraz elementom zagrażającym poszkodowanym, ratownikom oraz prowadzonym działaniom. O powodzeniu działania i prawidłowym, a przede wszystkim skutecznym, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia często decydują szczegóły. Wielki wpływ zarówno na szybkość, jak i skuteczność ratowania ma, oprócz wiedzy i doświadczenia samych ratowników, również sprzęt, który wspomaga lub wręcz umożliwia prowadzenie działań. Dlatego też, przy dokonywaniu wyboru o doposażeniu jednostki w profesjonalny hydrauliczny sprzęt ratowniczy należy z wielką uwagą przeanalizować parametry pracy urządzeń oraz jakość ich wykonania.

JAKI HYDRAULICZNY SPRZĘT RATOWNICZY WYBRAĆ?

Biorąc pod uwagę warunki, w jakich urządzenia hydrauliczne muszą pracować oraz sam zakres ich używania- najważniejszymi parametrami, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze profesjonalnego sprzętu hydraulicznego są:

• szybkość łączenia elementów,

• szybkość uruchomienia sprzętu,

• czas pracy urządzenia,

• parametry poszczególnych narzędzi, tj. maksymalne rozwarcie rozpieracza, maksymalny skok cylindra, siła nacisku nożyc,

• waga urządzeń i ich poręczność.

• ilość urządzeń jakie mogą pracować jednocześnie przy jednym źródle zasilania.

Te wszystkie aspekty mogą przesądzić o skuteczności naszego postępowania podczas zdarzenia. Szybkość uruchomienia i pracy bowiem, oraz pewność działania sprzętu o właściwych parametrach są dla ratownika najważniejsze- umożliwiają przyjęcie odpowiedniej taktyki i zapewniają dotarcie do osoby poszkodowanej w jak najkrótszym czasie.

PROFESJONALNE HYDRAULICZNE URZĄDZENIA RATOWNICZE HOLMATRO

Sprzęt używany w ratownictwie technicznym był udoskonalany przez wiele lat. Dzisiaj powszechnie używane są profesjonalne urządzenia zasilane pompami hydraulicznymi. Wychodząc naprzeciw różnorodnym potrzebom ratowniczym firma Holmatro posiada w swojej ofercie 3 rodzaje pomp: ręczne (nożne), spalinowe i elektryczne, które mogą być zintegrowane z przewodami hydraulicznymi na zwijadle. To ostanie rozwiązanie zdecydowanie przyspiesza czas uruchomienia sprzętu- tak samo, jak zastosowanie w przewodach i urządzeniach Holmatro szybkozłączki. Holmatro umożliwia również dokupienie samych przewodów oraz przewodów na zwijadle o różnej długości – co pomaga w momencie, gdy odległość od miejsca, w którym może znajdować się pompą a miejscem prowadzenia działań jest znacząca. Narzędzia robocze- nożyce, rozpieracze kolumnowe (teleskopowe), rozpieracze ramieniowe i kolumnowe oraz narzędzia kombi tworzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów bezpieczeństwa, wykonane są z materiałów przechodzących rygorystyczne testy.

NOWOCZESNA HYDRAULIKA AKUMULATOROWA HOLMATRO

Znając powszechny problem z koniecznością łączenia sprzętu przed jego uruchomieniem, spadkiem mocy na skutek odległości urządzenia zasilającego od narzędzia roboczego firma Holmatro przygotowała urządzenia hydrauliczne zasilane akumulatorowo. Odznaczają się one brakiem przewodów oraz niezawodnym, długim czasem pracy na jednym ładowaniu.

Atestowane urządzenia Holmatro cechują się niezawodnością, spełniają najwyższe standardy ratownicze. Ich używanie daje gwarancję szybkiego i skutecznego prowadzenia działań ratowniczych.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *