Type to search

Bariera mikrofalowa – gdzie znajduje zastosowanie?

Technologie

Bariera mikrofalowa stanowi system ochrony perymetrycznej, czyli takiej, która polega na rozmieszczeniu na otwartym terenie specjalistycznych czujników wykrywających niepożądane osoby. Innymi słowy opcja ta jest przeznaczona do tzw. ochrony zewnętrznej. Jeżeli więc zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa i gwarancji wykrycia niepożądanego intruza w porę – warto pochylić się nad tym produktem.

W jaki sposób działa bariera mikrofalowa?

Działanie bariery mikrofalowej polega przede wszystkim na wytworzeniu się elektromagnetycznej wiązki. Wiązka ta powstaje za pomocą mikrofali charakteryzującą się wysoką częstotliwością. Niezbędna jest tu również współpraca między nadajnikiem i odbiornikiem, gdyż odbiornik poddaje analizie sygnały niezgodne z tymi wydawanymi przez nadajnik. Z uwagi na to, że powstała bariera jest niewidoczna dla oka i przy tym jest wyjątkowo czuła, możemy mieć pewność, że żaden sygnał nie zostanie pominięty. Jeżeli bariera mikrofalowa wykryje, iż sygnał jest spowodowany obecnością intruza – uruchomi się alarm. Może on być przekazany zarówno w formie cyfrowej, jak i analogowej.

Nie musimy się przy tym martwić, że warunki atmosferyczne czy zwierzęta będą miały negatywny wpływ na działanie bariery mikrofalowej, ponieważ są one skonstruowane tak, aby skrupulatnie sprawdzić dane zjawisko i zweryfikować jego źródło. Jest to możliwe dzięki specjalnym cyfrowym algorytmom o wysokim stopniu zaawansowania. Bariera mikrofalowa więc skutecznie odróżni deszcz czy zwierzę od intruza. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że metoda ta jest uodporniona na próby manipulacji ze strony osób trzecich, co świadczy o jej wysokiej skuteczności.

Obsługa bariery mikrofalowej jest bardzo prosta i można to robić w formie zdalnej. Konserwacja nie będzie wymagała wiele wysiłku, natomiast sama instalacja przebiega sprawnie i nie wymaga dużego nakładu pracy czy czasu.

Zastosowanie bariery mikrofalowej

Bariery mikrofalowe mają niezwykle wszechstronne zastosowanie. Firmy dysponują różnorodnymi modelami o odmiennych stopniach zaawansowania co sprawia, że wybór konkretnego egzemplarzu będzie adekwatny to wymagań jakie postawi dany klient.

Bariery mikrofalowe o mniejszym zasięgu najczęściej montowane są na posesjach prywatnych takich jak wille. Instaluje się je przy ogrodzeniach, ścianach, drzwiach, balkonach czy bramach – czyli w takich miejscach gdzie można by dojrzeć potencjalnego niepożądanego przez nas gościa. Obawiając się więc próby włamania przez okno, czy też inną drogą, warto zaopatrzyć się w ten rodzaj ochrony.

W przypadku bardziej zaawansowanych barier mikrofalowych sytuacja wygląda nieco inaczej. Stosuje się je zatem w różnego rodzaju instytucjach i obiektach takich jak zakłady kare, lotniska, centra handlowe itp., czyli tam gdzie dany obszar przeznaczony jest do użytku publicznego. Coraz bardziej popularne stają się one również w wojsku, ze względu na swoją funkcjonalność i wysoki stopień ochrony. Bariera mikrofalowa będzie więc doskonałą ochroną m.in dla korytarzy.

Bariera mikrofalowa – czy warto?

Firmy oferują pokaźną ilość różnych form zabezpieczenia, które mają chronić i w porę wykrywać intruzów. Bariera mikrofalowa z pewnością jest jedną z najpopularniejszych, ale i najbardziej efektywnych z nich. Poszukując więc czegoś, co ma zapewnić nam komfort i poczucie bezpieczeństwa, warto rozważyć właśnie tę metodę. Za jej wyborem przemawia przede wszystkim jej funkcjonalność, skuteczność, ale także prostota użytkowania.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *