Type to search

Skutery Hondy – co nowego w 2019 roku?

Motoryzacja

Marka Honda wraz z nadejściem 2019 roku odświeżyła ofertę swoich skuterów. Analizując nowe propozycje tej marki, można dojść do wniosku, iż zdecydowany nacisk został położony na komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Widoczny jest również odświeżony design pojazdów. Poniżej opis nowych modeli, które możemy kupić w salonach Hondy.

Model Forza 300

Ten skuter przeszedł znaczącą metamorfozę. Od teraz charakteryzuje się on przede wszystkim bardziej nowoczesnym, dynamicznym wyglądem. Zastosowano w nim po raz pierwszy ramę rurową ze stali. Konstruktorzy marki poczynili również starania nad zmniejszeniem ciężkości elementów silnika. W połączeniu z dużą pojemnością wynoszącą 279 m3 przyczyniło się to do poprawy prowadzenia pojazdu. Forza 300 wyposażony został w światła LED. Nowsza wersja tego modelu posiada duży schowek, co jest bardzo praktyczne, na przykład podczas dłuższych wypadów za miasto. Bezpośrednio na komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy wpływają nowa technologia zapewniająca regulację przepływu powietrza oraz nowy zegar prędkościomierza. 

Model Forza 125

W nowej, odświeżonej wersji dostępny jest również model Forza 125. Posiada on udoskonalony 4-zaworowy silnik. Ten skuter Hondy charakteryzuje się przede wszystkim niskim, kontrolowanym poziomem emisji spalania. Według wskazań analityków wynika, iż po zatankowaniu tego modelu można przejechać 480 kilometrów. Ze względu na konstrukcję, pojazd świetnie sprawdzi się zarówno podczas jazdy po zatłoczonym mieście, jak również na dłuższych trasach, w tym nawet na autostradzie. Jeżeli chodzi o względy praktyczne, to nowy Forza 125 posiada pod siedzeniem miejsce do przechowywania dwóch kasków. Konstruktorzy postawili w sposób zdecydowany na bezpieczeństwo, lepszy komfort oraz wygodę prowadzenia pojazdu, tj. udoskonalony system ABS. 

Model SH300i

Nowy model SH300i to bardzo dobrze zgrane połączenie klasycznego stylu z nutą nowoczesnego designu. Skuter został wyposażony w nowy wyświetlacz LCD oraz światła LED. Nowy SH300i wyróżnia się również bardzo dużą stabilnością podczas jazdy, którą zapewniają 16-calowe koła. Oferowana przez producenta przestrzeń bagażowa spełnia swoją rolę. Model SH300i należy z pewnością zaliczyć do tych najchętniej wybieranych modeli skuterów przez kierowców, ze względu zarówno na swój niepowtarzalny design, ale również uniwersalne zastosowanie. Sprawdzi się bowiem w różnych warunkach oraz na różnych nawierzchniach.

Model PCX125

Jest to model najpopularniejszy, jeżeli chodzi o sprzedaż. Cieszy się niesłabnącym zaufaniem kierowców, a jego nowa odsłona może tylko potwierdzić ten sukces. Nowy PCX125 jest niezwykle oszczędny – podczas jazdy ogranicza spalanie. W dalszym ciągu wyróżnia się niebanalnym, sportowym stylem. Jednocześnie skuter został wyposażony w zdecydowanie większy bagażnik, nowe światła LED oraz wyświetlacz typu LCD. Lżejsze koła zapewnią lepsze prowadzenie pojazdu. Pojemność silnika w tym modelu wynosi 125 cm3. PCX125 jest zatem idealną propozycją do poruszania się po zatłoczonym mieście. 

Źródło: Autowitolin.pl – Honda motocykle modele

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *