Type to search

Wampirzy lifting – fakty i mity

Medycyna i zdrowie

Wampirzy lifting to popularna nazwa na proces regeneracji i odmładzania skóry przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe to płyn krwiopochodny, w którym znajdują się płytki krwi. Pobierany jest bezpośrednio z ludzkiej krwi i zawiera znaczące ilości peptydów (czynnik wzrostu), które pobudzają inne komórki oraz tkanki do wzrostu i regeneracji. Preparat wykorzystywany jest do poprawy wyglądu i odbudowy starzejących się bądź uszkodzonych tkanek ciała. Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe najczęściej wykonywane są u osób zmagających się z bliznami potrądzikowymi, zmarszczkami i bruzdami oraz utratą jędrności i nadmiernym przesuszeniem skóry. Rosnąca popularność wampirzego liftingu sprawia, że narosło wokół niego wiele mitów.

Podczas zabiegu aplikowana jest własna krew – Mit

Podczas zabiegu pobierana jest krew pacjenta, ale nie jest ona wstrzykiwana bezpośrednio w skórę twarzy. Zamiast tego zostaje ona odwirowana w celu pozyskania osocza bogatopłytkowego, które posiada żółtawą barwę i jest bogate w składniki odżywcze, wspomagające odbudowę tkanek.

Zabieg jest bolesny – Mit

Wstrzykiwanie preparatu pod powierzchnię skóry może powodować pewien dyskomfort w trakcie i po zabiegu. W profesjonalnych gabinetach stosowane są jednak specjalne kremy znieczulające i preparaty o właściwościach chłodzących, które redukują ból i minimalizują uczucie delikatnego pieczenia i szczypania.

Ryzyko reakcji alergicznej – Mit

Osocze bogatopłytkowe to naturalna substancja pozyskiwana z krwi pacjenta, bez dodatku żadnych substancji chemicznych. W tym przypadku nie ma zatem ryzyka wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych czy reakcji alergicznych. Zasadniczo nie istnieją żadne ograniczenia co do zabiegu, gdyż preparat może być aplikowany dowolnej osobie, która nie zmaga się z wirusem opryszczki oraz chorobami autoimmunologicznymi i bakteryjnymi. Wampirzy lifting nie jest jednak polecany kobietom będącym w ciąży lub karmiącym piersią.

Zakrwawiona twarz po zabiegu – Mit

Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego w wielu miejscach na twarzy skutkuje dużą ilością mikro nakłuć, które mogą delikatnie krwawić. Są to jednak małe ślady jak po każdym ukłuciu igłą. Cała twarz z całą pewnością nie będzie więc zakrwawiona. W celu dodatkowej ochrony naskórka i zapobieganiu siniakom oraz podrażnieniom zazwyczaj bezpośrednio po zabiegu aplikowana jest maść z witaminą K.

Wampirzy lifting nie wypełnia całkowicie wszystkich zmarszczek – Fakt

Zabieg wampirzego liftingu nie zagwarantuje natychmiastowego zniwelowania wszystkich zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe nie wypełnia bowiem niedoskonałości w taki sposób jak botoks czy kwas hialuronowy. Do jego podstawowych zadań należy raczej pobudzenie komórek do wzrostu i odbudowy poprzez wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie po pewnym czasie zmarszczki ulegają znacznemu wygładzeniu i spłaszczeniu.

Osocze bogatopłytkowe to najlepszy preparat na regenerację skóry – Fakt

Nie od dziś wiadomo, że organizm najlepiej przyjmuje naturalne preparaty. Osocze pochodzące z ludzkiej krwi posiada naturalne czynniki wzrostu i dużą dawkę składników odżywczych, dlatego zabieg z jego użyciem prawdopodobnie jest obecnie najskuteczniejszą terapią odmładzającą na bazie naturalnych składników.

Nie tylko do zabiegów upiększających – Fakt

Ze względu na właściwości regeneracyjne i odbudowujące komórki, osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane również w chirurgii i ortopedii. Medycyna estetyczna jest zatem jednym z wielu różnych zastosowań tego preparatu.

Zabieg wymaga krótkiej rekonwalescencji – Fakt

Bezpośrednio po wykonaniu nakłuć, na skórze mogą pojawić się drobne siniaki, zaczerwienienia czy nieznaczna opuchlizna. Warto więc stosować preparaty przyspieszające gojenie i łagodzące ewentualne dolegliwości bólowe. Zazwyczaj już po 2 tygodniach na skórze nie ma śladu po zabiegu.

Wampirzy lifting wykorzystujący osocze bogatopłytkowe to naturalna, bezpieczna i skuteczna terapia odmładzająca skórę. Pozwala ona zredukować negatywne skutki starzenia się tkanek i cieszyć się jędrną, nawilżoną i promienną cerą.

źródło: klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *