Type to search

Jak skutecznie wygładzić kurze łapki?

Medycyna i zdrowie

Mianem kurzych łapek nazywa się zmarszczki, które pojawiają się okolicach oczu. Ich obecność na skórze twarzy to naturalne zjawisko i wiążę się z procesami starzenia się skóry. Choć nie można ich uniknąć, to jednak istnieją skuteczne sposoby na ich wygładzenie i nadanie skórze twarzy młodzieńczego wyglądu. Jedną z metod wykorzystywanych w wygładzaniu kurzych łapek są nici haczykowate lub nici PDO. Na czym polega zabieg z ich wykorzystaniem?

Czym są nici haczykowate?

Nici haczykowate to zaawansowana technologia, która na co dzień wykorzystywana jest w renomowanych klinikach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych. Nici te należą do grupy nici liftingujących. W przypadku nici haczykowatych mówimy o produktach, które na całej swojej długości w płaszczyźnie 4D mają umieszczony system haczyków. Dzięki temu umożliwiają uniesienie opadających tkanek, m.in. w okolicy oczu, i pozbycie się efektu kurzych łapek. To skuteczna metoda wygładzenia skóry twarzy i nadania jej młodzieńczego wyglądu.

Nici PDO

Alternatywą do nici haczykowatych mogą być nici PDO, które mają bardzo podobne zastosowanie. Różnica polega przede wszystkim na tym, że nici haczykowate są zdecydowanie grubsze, dzięki czemu gwarantują wyższą skuteczność w procesie wzmacniania skóry twarzy oraz podniesienia opadających tkanek. Mają również zastosowanie w korekcie owalu twarzy.

Czy to skuteczny zabieg na wygładzenie kurzych łapek?

Jak najbardziej tak. Korzystanie z profesjonalnego zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących to sprawdzony sposób na pozbycie się efektu kurzych łapek. Metoda ta nazywana jest liftingiem bez skalpela, a jej efekty widoczne są od razu. Nici zaprojektowano w ten sposób, żeby samoistnie wchłaniały się po około 8. miesiącach. Sam efekt wygładzenia kurzych łapek powinien utrzymywać się nawet przez około 2 lata.

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest stosunkowo prosty. W jego trakcie pacjenci otrzymują znieczulenie miejscowe. Następnie w miejscu zabiegowym lekarz wprowadza igłę i w skórze umieszcza pojedyncze nici, których zadaniem jest napięcie skóry twarzy i jej widoczne wygładzenie. Zabieg wygładzania kurzych łapek trwa około godziny, a efekty widoczne są praktycznie od razu.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabiegi z wykorzystaniem nici haczykowatych i nici PDO mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Korzysta się z nich nie tylko w przypadku kurzych łapek. Wśród wskazań do zabiegu wymieniane są m.in.:

 • kurze łapki;
 • utracony owal twarzy;
 • fałdy nosowo-wargowe;
 • opadające kąciki ust;
 • opadające policzki (tzw. chomiki);
 • obniżona jędrność skóry.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Przede wszystkim nici haczykowate są bardzo skuteczne, a efekty zabiegu widać od razu. Mimo że umieszcza się je w skórze, to nie są wyczuwalne, ani widoczne. Po zabiegu na skórze twarzy nie pozostają żadne blizny i nacięcia, a usługę można regularnie powtarzać zgodnie z zaleceniami i wskazaniami lekarza. Do podstawowych efektów zabiegu zalicza się:

 • wygładzenie zmarszczek;
 • nadanie skórze świetlistości i gładkości;
 • napięcie zwiotczałych tkanek;
 • poprawa owalu twarzy;
 • przywrócenie skórze jędrności i elastyczności.

To skuteczna i bezpieczna metoda wygładzania kurzych łapek i nie tylko.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *