Type to search

Czy Dermapen to zabieg dla Ciebie? Poznaj tę wyjątkową technologię!

Medycyna i zdrowie

Ten rewolucyjny zabieg spotkał się z niemałym uznaniem wśród kobiet, którym w sposób szczególny zależy na perfekcyjnym wyglądzie. Kiedy warto z takiego rozwiązania skorzystać i kto powinien zdecydować się na ten krok?

Czym jest Dermapen?

Dermapen to zarówno nazwa zabiegu, jak i urządzenia, przy pomocy którego jest on wykonywany. Niewielki sprzęt, który przypomina długopis, służy do autoindukowania kolagenu i mikroperforowania skóry, a co za tym idzie – hamowania procesu starzenia się jej. Kolejnym atutem jest medyczna korekcja ubytków tkanek i wszelkich niedoskonałości. Wszystko dzieje się za sprawą nano-iniekcji lub mikro-nakłuć wykonywanych ultracienkimi igłami.

Ponadto zabieg pozwala zwiększyć wchłanianie składników do skóry, a także stymulować syntezę elastyny oraz kolageny. To sprawia, że skóra uzyska idealny poziom nawilżenia, znakomitą sprężystość, jędrność i elastyczność. Nic więc dziwnego, że tak wiele pań decyduje się na to nowoczesne, a zarazem bardzo skuteczne rozwiązanie.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu?

Ten profesjonalny zabieg sprawdzi się w wielu sytuacjach. Stanowi idealne rozwiązanie problemu wiotkości skóry czy łysienia i przerzedzenia włosów. Ponadto pozwala na likwidację bruzd, zmarszczek mimicznych oraz wielu nierówności skóry. Dermapen zapewnia również lifting powiek, a także działa na rozszerzone pory, rozstępy czy zmarszczki grawitacyjne.

Tak wiele atutów sprawia, że kobiety mogą liczyć na uniwersalne i profesjonalne wsparcie. Warto jednak pamiętać, aby skorzystać z usługi sprawdzonego studia kosmetologii i medycyny estetycznej, co stanowi gwarancję najlepszych efektów.

Czy to jest bezpieczne?

Przy braku przeciwwskazań mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Ponadto może być wykonywana bez względu na porę roku, a także wraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Warto podkreślić, że zapewnia długotrwałe efekty. To więc rewolucyjna i sprawdzona przez wiele pań technologia. Wystarczy wybrać profesjonalną ofertę, a zabieg na pewno zostanie przeprowadzony w bezpiecznych warunkach.

Przeciwskazania do mezoterapii

Przed zapisaniem się na zabieg przy pomocy Dermapenu należy upewnić się o braku przeciwwskazań. Nie można wykonywać go u kobiet w ciąży oraz pań karmiących piersią. Kolejnym przeciwskazaniem jest stosowanie leków, które rozrzedzają krew (również ziół, witamin i leków homeopatycznych). Mezoterapii nie wolno stosować także przy chorobach nowotworowych, nieustabilizowanej cukrzycy, skórze bardzo naczynkowej oraz w stanach bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych.

Inne przeciwskazania są tylko czasowe. I tak w przypadku blizn pooperacyjnych czy przeszczepów należy poczekać 3 miesiące. Natomiast przy kuracji retinoidami czy operacjach chirurgicznych twarzy – 6 miesięcy. Zabieg możliwy będzie także 2 tygodnie po antybiotykoterapii czy 4 tygodnie po kuracji kortykosteroidami. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u profesjonalistów, którzy prowadzą studio.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *