Type to search

Zakopane – jak spędzić udany wyjazd z dziećmi

Lifestyle

Czy Zakopane to odpowiedni kierunek na wyjazd z dziećmi? Oczywiście, że tak. Stolica polskich gór to miejsce pełne atrakcji dla wszystkich bez względu na wiek. To turystyczny kierunek, który odwiedzić powinien każdy. Bez względu na to, czy wybierasz się na weekend, czy na tydzień, Twoje dzieci na pewno nie będą się nudzić, ponieważ atrakcji jest tu pod dostatkiem i każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej krótki przewodnik o tym, jak zaplanować swój wyjazd z dziećmi.

Czy planowanie atrakcji przed wyjazdem ma sens?

Planując swój wyjazd z dziećmi, bez względu na destynację dobrze jest mieć wcześniej przygotowany plan, według którego będziemy organizować dzień naszym pociechom, gdyż dla nich nie ma nic gorszego niż nuda. Dlatego by odpoczynek był udany dla wszystkich uczestników eskapady, warto rozeznać się w miejscach, które możemy odwiedzić. W Zakopanem atrakcji dedykowanych dla dzieci raczej nie brakuje, a niektóre z nich są na tyle lubiane, że turyści odwiedzają je wielokrotnie w trakcie jednego pobytu. Niezależnie od pory roku nasze dzieci nie powinny się nudzić, a jeśli dobrze wykorzystamy spędzony tam czas, wszyscy wrócą do domu zadowoleni oraz pełni wrażeń.

Miejsca obowiązkowe do odwiedzenia

Zapewne latem będziemy chcieli chociaż jeden dzień przeznaczyć na spacer górskim szlakiem, to punkt obowiązkowy, gdy jesteśmy w Zakopanem. Tych niewymagających i odpowiednich dla dzieci jest naprawdę sporo, a taka wędrówka to prawdziwa frajda. Dla dzieci, które lubią wyzwania nieco ekstremalne, obowiązkowym punktem będzie jeden z parków linowych, gdzie mogą sprawdzić swoje umiejętności w pokonywaniu przeszkód. To z czym najbardziej kojarzy się Zakopane to Krupówki, dlatego należy choć raz udać się na spacer tym popularnym deptakiem, odwiedzić liczne stragany oferujące pamiątki oraz sprawdzić ulokowane tam atrakcje, czy knajpy. Warto też wspomnieć o rozrywkach wodnych (aqua park, termy), które kochają wszystkie dzieci. Zimą oczywiście atrakcje te rozszerzają się o stoki narciarskie i lodowiska. Wyjazd koleją linową na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę, papugarnia, salony gier i muzea – wybór jest naprawdę duży, to co wybierzemy, zależy od nas samych, naszych zainteresowań i preferencji.

A po szaleństwie…czas na pyszny posiłek

Nieodzownym elementem każdego wyjazdu jest smaczne jedzenie. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Często najmłodsi są bardziej wybrednymi smakoszami niż rodzice, dlatego warto mieć sprawdzone miejsca na chociażby smaczne śniadania. Zakopane to miasto pełne knajp, lecz typowa kuchnia regionalna niekoniecznie może przypaść do gustu małym smakoszom. Należy mieć to na uwadze i wcześniej zrobić rozeznanie co do knajp, które oferują menu dla dzieci, które będzie odpowiadało naszym pociechom. Sprawdzona restauracja Zakopane serwująca przemyślane dania dla najmłodszych to bardzo ważny element naszej wyprawy. Odwiedzanie knajp z przypadku nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Mając wszystko zaplanowane, możemy być spokojni o nasz pobyt i uśmiechy na twarzach naszych dzieci.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *