Type to search

Wymiana zbitej szybki w iPhonie – jak długo trwa naprawa?

Lifestyle

Czy wiesz, że zbity ekran to jedna z najczęstszych przyczyn awarii smartfona? Przypadkowy upadek telefonu z większej wysokości może przytrafić się każdemu. Jeśli już do tego dojdzie należy jak najszybciej zgłosić się do serwisu GSM. Dlaczego to takie ważne? Ile trwa wymiana szybki w iPhonie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści dzisiejszego wpisu.

Rozbity ekran w IPhonie – dlaczego wymaga naprawy?

Użytkownicy smartfonów od Apple cenią sobie iPhone’y ze względu na unikalną estetykę, a także doskonałą jakość pracy podzespołów. Aby telefon mógł rzeczywiście zagwarantować wyżej wymienione aspekty koniecznym jest jego pełna sprawność techniczna.

Rozbity ekran nie tylko utrudnia pracę z urządzeniem. Tego typu usterka jest odpowiedzialna za częściowe lub całkowite uszkodzenie funkcji dotykowej ekranu. Dodatkowo, zbita szybka może w przyszłości doprowadzić do poważniejszej awarii iPhone’a. Z tego powodu w przypadku wystąpienia takiego problemu należy skorzystać z usług zaufanego serwisu Apple.

Zbita szybka – czy to poważny problem?

Upadek może spowodować uszkodzenie samego ekranu, jak również ukrytych w smartfonie podzespołów. Jeśli ekran był chroniony szkłem ochronnym, uszkodzeniu mogła ulec też jedynie warstwa zabezpieczająca. Trudno jednak stwierdzić ten fakt wyłącznie na podstawie obserwacji. Jeśli upadek uszkodził inne podzespoły często urządzenie nie da o tym znać użytkownikowi w pierwszych dniach od awarii. Po jakimś czasie może jednak okazać się, że iPhone przestaje prawidłowo obsługiwać niektóre aplikacje lub też nie działa w sposób prawidłowy.

Częstą przyczyną poważnej usterki smartfona jest mniejsza awaria, która została zbagatelizowana przez właściciela. Chociażby dlatego, w przypadku upadku telefonu i zbitej szybki warto udać się do punktu GSM. Serwis Apple na Kabatach w Warszawie będzie w stanie nie tylko szybko usunąć usterkę, ale również przeprowadzić profesjonalną diagnostykę. W ten sposób można szybko ustalić czy w urządzeniu nie doszło do poważniejszych uszkodzeń.

Wymiana szybki w smartfonie – koszt i czas naprawy

Zastąpienie zbitej szybki nowszym modelem jest dość powszechnie wykonywaną czynnością w serwisach GSM. Czas naprawy jest uzależniony zarówno od dostępności części, jak i od mocy przerobowych w danym punkcie. Z uwagi na to, że iPhone’y są powszechnie stosowanymi telefonami, klient może liczyć na bardzo szybką naprawę. Większość punktów serwisowych dysponuje zastępczymi ekranami do niemal każdego smartfona Apple nowszej generacji. Średni czas naprawy ekranu w IPhonie wynosi około 1 godziny. Podobnie sprawa prezentuje się w przypadku wymiany zbitego szkła ochronnego.

Zbita szybka w iPhonie może z czasem doprowadzić do większych uszkodzeń. Jeśli więc zdarzy Ci się upuścić telefon, warto skorzystać z pomocy zaufanego serwisu GSM. W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić, ale również upewnić się, że smartfon funkcjonuje w prawidłowy sposób.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *