Type to search

Wiedźma i Miły Pan

Lifestyle

Małżeństwo to piękny związek dwójki ludzi. Cechuje się bezinteresownością, miłością bez granic i ciągłymi kompromisami. Bycie z kimś w trwałej relacji, a potem zdecydowanie się na zalegalizowanie związku musi być decyzją obydwu stron. Nie zawsze się tak niestety dzieje. Istnieją różne typy ludzi w związku małżeńskim. Bardzo częstym przypadkiem jest relacja: Wiedźma – Miły Pan.

Na początku było pięknie.

Przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Motylki w brzuchu, uniesienia, same dobre chwile i niekończące się rozmowy. Z biegiem czasu jednak dwójka ludzi zaczyna odkrywać swoje prawdziwe cechy (jeżeli nie zdążyli tego zrobić przed ślubem). Na czym polega związek Wiedźmy z Miłym Panem?

Wiedźma.

Zazwyczaj jest to kobieta, choć niekoniecznie – może się to odbywać w obydwie strony. Osoba ta jest zaborcza, obrażalska i wywiera presję na małżonku, a także w dalszej przyszłości na dzieciach. Spełnia tylko swoje zachcianki, jest egoistyczna i nie daje wolności drugiej osobie.

Cechą charakterystyczną jest również tworzenie poczucia winy u bliskiej osoby. Zazwyczaj Wiedźmy nie dopuszczają do siebie żadnych argumentów. Wiedzą wszystko najlepiej i nie znoszą słowa sprzeciwu. Traktują bliską osobę z góry stosując różnorakie sztuczki, by zatrzymać przy sobie partnera. Główną sztuczką jest robienie z siebie ofiary i zrzucanie winy na drugą osobę. Wiedźma uwielbia się „wybielać” przy innych ludziach i pokazywać postawę męczeńską.

Miły Pan.

Jest to człowiek uległy o słabej odporności psychicznej. Zazwyczaj ulega wszystkim argumentom Wiedźmy i co więcej, siedzi spokojnie i cicho, nie zaczyna kłótni, tylko chce ją zdusić w zalążku, pokazując swoją słabość i przyznając rację partnerce. Jest po prostu miłym człowiekiem, który nie lubi sprzeczek, ale chowa głowę w piasek i udaje, że nie ma problemu. Takimi osobami bardzo łatwo jest sterować i wywierać na nich wpływ.

Co zrobić z takim związkiem?

Niestety nie ma na to jednego lekarstwa. Małżeństwo musi być związkiem pełnym kompromisów, a nie uleganiem ciągle namowom drugiej strony. Warto poświęcić trochę czasu na szczerą rozmowę, bądź udanie się do poradni małżeńskiej, zwłaszcza, że problemu w związku przenoszą się później na dzieci.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *