Type to search

Śniadanie z widokiem na góry – w Zakopanem to możliwe!

Lifestyle

Stolica Polskich Tatr, Zakopane, od wielu lat cieszy się niezmienną popularnością. W tym malowniczo położonym miasteczku każdy może znaleźć coś dla siebie. Są tu eleganckie restauracje i hotele dla szukających luksusu, przytulne, góralskie knajpki, dla tych, którzy chcą poczuć wyjątkowy klimat polskich gór, wiele miejsc do spacerowania po mieście oraz przede wszystkim bliski dostęp do szlaków turystycznych.

Romantyczny wypad? Tylko do Zakopanego!

Dla osób szukających wyjątkowego pomysłu na walentynki, zaręczyny, miesiąc miodowy czy zwykły romantyczny wypad to miejsce wydaje się być idealne! Można tutaj, po spacerze jedną z dolinek czy wyprawie w wyższe partie gór zaznać relaksu w jednym z hoteli ze SPA czy udać się do miejskiego Aqua Parku. Kolację można zjeść w restauracji urządzonej w góralskim stylu, słuchając przygrywania góralskiej kapeli, a na drugi dzień zjeść wyjątkowe śniadanie z widokiem na góry.

Restauracja widokowa w Zakopanem- idealne miejsce na śniadanie

Znalezienie idealnego miejsca na romantyczne śniadanie nie jest w Zakopanem trudne! Jednym z godnych polecenia miejsc jest restauracja w CH Krupówki 40. Jest to restauracja, w której można skosztować kuchni regionalnej i europejskiej. W karcie znajdują się oferta na śniadanie, lunch, obiad oraz deser.

Decydując się na śniadanie można zjeść jajecznicę bez dodatków lub z szynką, pieczarkami czy szczypiorem. Jajka stosowane w jajecznicy pochodzą od kur z wolnego wybiegu. Restauracja oferuje także croissanty z jajkiem w mundurku boczkiem, awokado lub łososiem, sałatkami, białym ogórkiem i innymi dodatkami czy konkretne propozycje typu burger śniadaniowy z wołowiną i jajkiem sadzonym oraz dodatkami czy pizza śniadaniowa, pancakes z owocami oraz góralskie śniadanie z boczkiem, jajkami sadzonymi, pomidorami i góralskim serem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Bajeczne widoki i wyśmienita uczta

To wszystko co można znaleźć w restauracji Góralski Browar. Śniadanie w tym miejscu zdecydowanie może się przeciągnąć. Szczególnie jeśli dzień wcześniej spędzało się czas na wędrówkach po górskich szlakach. Po śniadaniu można zdecydować się na kawę i ciastko. Desery w tej restauracji przygotowywane są na miejscu więc na pewno warto zamówić coś słodkiego, aby móc dłużej cieszyć się pięknym widokiem na Tatry. Taka opcja może być zachęcająca szczególnie zimą kiedy można podziwiać majestat gór z ciepłego i przytulnego miejsca.

Takie wyjątkowe śniadanie z widokami i pysznym jedzeniem na pewno da energię na resztę dnia i pozwoli cieszyć się urokami gór do  późnego wieczora. Odwiedzając Zakopane warto wybrać się na romantyczne śniadanie!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *