Type to search

Kreatywne prezenty dla osób uczących się języka angielskiego

Lifestyle

Zakup odpowiedniego prezentu, który zagwarantuje radość i satysfakcję osobie obdarowywanej, bywa bardzo trudny. W tym przypadku dużym ułatwieniem może okazać się znajomość pasji i zainteresowań naszych bliskich. Jeśli dowiemy się, że dana osoba uczęszcza na lekcje języka angielskiego, możemy podarować jej pomysłowy gadżet lub praktyczną pomoc naukową.

Klasyczne rozwiązanie

Kluczem do wyboru właściwego dla danej osoby prezentu jest umiejętność słuchania. Jeśli więc zdarzyło ci się kiedykolwiek słyszeć, że przyszły solenizant potrzebuje podręcznika do nauki języka angielskiego czy repetytorium bądź zbioru zadań, które pomogą mu w przygotowaniach do egzaminu, zamów egzemplarz renomowanego wydawnictwa, dostosowany do jego poziomu znajomości języka. Dobrze, aby czasopismo lub książka były wyposażone w specjalną płytę umożliwiającą odsłuchiwanie właściwego brzmienia słów zawartych w tekstach i ćwiczeniach oraz wykonywanie zadań na rozumienie ze słuchu.

Przyjemne z pożytecznym

Nauka języka angielskiego nie musi być prowadzona jedynie z wykorzystaniem specjalistycznych podręczników. Pasjonat czytelnictwa lub brytyjskiej kultury z pewnością ucieszy się z oryginalnej wersji swojej ulubionej książki czy komiksu. Obdarowywana osoba zapewne będzie również zadowolona z tematycznych, anglojęzycznych czasopism czy magazynów. W ten sposób będzie bowiem mogła rozwijać swoje hobby, a zarazem zgłębiać zagadnienia gramatyczne i poszerzać swoje słownictwo.

Nauka poprzez zabawę

Lekcje języka angielskiego nie muszą być nudne, dzięki wykorzystaniu rozmaitych gier towarzyskich i językowych oraz różnorodnych zajęć rekreacyjnych. Wiele osób preferuje również czytanie brytyjskiej prasy i publikacji amerykańskich autorów w oryginale, oglądanie filmów i seriali bez dubbingu, słuchanie angielskojęzycznych utworów czy gry na komputerze i konsoli. Z tego powodu ciekawym pomysłem na prezent dla miłośnika języka angielskiego będzie płyta, książka, bilety do kina czy gra planszowa w wersji angielskiej. Na rynku dostępne są również produkty o charakterze edukacyjnym, takie jak książki ze słownikiem bądź rozmaite gry typu memory czy rozumienie ze słuchu. Wspólny seans filmowy czy planszówki zapewne będą również okazją do tego, by przyjemnie spędzić czas w gronie przyjaciół i rodziny.

Gadżet w angielskim stylu

Jeśli obawiasz się, że solenizant nie ucieszy się z prezentu, który będzie miał edukacyjny charakter, poszukaj alternatywnych rozwiązań. Sprawdź, czym obdarowują się Brytyjczycy lub postaw na gadżet, który symbolizuje Wielką Brytanię. Poduszka z nadrukiem w brytyjskie flagi, kubek z kreatywnym napisem i grafiką, brelok ze słynnym double-decker bus czy gotowa lub stworzona na podstawie prywatnej fotografii fototapeta, zapewne sprawi dużo radości osobie obdarowywanej. W tym przypadku ilość dostępnych opcji jest w zasadzie nieograniczona. Warto również uzupełnić swój prezent w coś słodkiego lub stworzyć cały upominek z oryginalnych angielskich słodyczy, zamówionych przez internet.

Doskonałym pomysłem na prezent może być także piękne, ekskluzywne wieczne pióro. Przedmiot ten nieodzownie kojarzy się dystyngowanym stylem, elegancją i ponadczasową formą, jaką znamy z pop kultury i telewizji, myśląc o staromodnych Anglikach.

Kreatywny prezent w dobrym stylu potwierdza, że nauka języka angielskiego nie jest nudna, banalna i niemodna. Spełniając życzenie solenizanta lub decydując się na spersonalizowany, bardzo dopracowany upominek zapewne nie zawiedziesz jego oczekiwań. W internecie dostępne są oryginalne brytyjskie książki i czasopisma, rozmaite gadżety czy produkty spożywcze. Przy odrobinie cierpliwości również w sklepach stacjonarnych znajdziemy niepowtarzalne, kreatywne prezenty dla osób uczących się języka angielskiego.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *