Type to search

Klimatyzacja dla alergików i dzieci – czy to dobre rozwiązanie?

Dom Lifestyle Medycyna i zdrowie

Wysoki stopień zaawansowania technologii sprawia, że klimatyzatory nie tylko pozwalają na uzyskanie odpowiednich warunków termicznych w różnego rodzaju pomieszczeniach, ale także skutecznie oczyszczają powietrze. W ten sposób stają się one doskonałym rozwiązaniem w przypadku alergików oraz dzieci.

Systemy klimatyzacji dla alergików i dzieci

Instalacja klimatyzatorów w naszych domach staje się coraz powszechniejszą praktyką. Urządzenia te w znacznym stopniu poprawiają komfort korzystania z przestrzeni domowej. Firmy specjalizujące się w produkcji systemów klimatyzacji dysponują bardzo szeroką ofertą zaawansowanych technologicznie, a co za tym idzie niezwykle funkcjonalnych urządzeń, które bez wątpienia spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Wśród nich należy wymienić osoby z alergią oraz dzieci. Czy instalacja klimatyzatora w tych przypadkach jest dobrym rozwiązaniem?

Obecny stopień zaawansowania technologii sprawia, że klimatyzacja nie służy tylko i wyłącznie zapewnieniu odpowiedniego klimatu termicznego w różnego rodzaju pomieszczeniach. Urządzenia te posiadają także funkcje, dzięki którym dodatkowo filtrują i oczyszczają powietrze. Pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości czystego powietrza, bezpiecznego dla naszego zdrowia. Z tego względu instalacja systemu klimatyzacji w przypadku alergików i dzieci jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

Klimatyzatory Toshiba – gwarancja najczystszego powietrza

Marka Toshiba stanowi gwarancję emisji najwyższej jakości czystego powietrza w swojej klasie. W swoich urządzeniach z powodzeniem wykorzystuje odpowiednie filtry, które nie tylko pozwalają na osiągnięcie optymalnych temperatur w pomieszczeniach. Pozwalają one także na uzyskanie powietrza pozbawionego różnego rodzaju drobnoustrojów, kurzu oraz innego rodzaju pyłów zawieszonych. Stosowane filtry są ponadto bardzo łatwe w wymianie, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji klimatyzatorów.

Odpowiednio oczyszczone powietrze ma ogromny wpływ nie tylko na komfort przebywania w danym pomieszczeniu, ale także na stan naszego zdrowia. W przypadku  lokali, gdzie przebywają małe dzieci (w tym także niemowlęta), astmatycy, alergicy, osoby posiadające choroby dróg oddechowych bądź obniżony stopień odporności organizmu, odpowiednio oczyszczone powietrze ma szczególnie istotne znaczenie. 

Marka Toshiba dysponuje urządzeniami posiadającymi innowacyjne systemy filtracji powietrza. Klimatyzatory serii SHORAI wyposażone zostały w specjalne filtry IAQ, które zawierają ozon. W ten sposób powietrze jest nie tylko idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika pod względem temperatury, ale także skutecznie oczyszczonedrobnoustrojów, roztoczy, kurzu i innych niepożądanych pyłów zawieszonych. Z kolei model DAISEIKAI 9 został wyposażony w jonizator plazmowy z samooczyszczającym się wymiennikiem. Nie tylko skutecznie oczyszcza powietrze, ale także absorbuje z powietrza dym oraz nieprzyjemne zapachy

Co równie istotne, urządzenia Toshiba wyposażone są w funkcję samooczyszczania, która pozwala na maksymalną redukcję ilości wilgoci w jednostkach wewnętrznych klimatyzatorów. Zapobiega to przede wszystkim powstawaniu pleśni wewnątrz urządzenia, a tym samym przyczynia się do zwiększenia jego wydajności. W ten sposób możemy cieszyć się czystym i przede wszystkim bezpiecznym dla naszego zdrowia powietrzem przez wiele lat. Dodatkowo systemy klimatyzacji Toshiba posiadają funkcje, dzięki którym moc akustyczna pracy urządzeń zredukowana jest do minimum. W ten sposób praca klimatyzatora jest wręcz niezauważalna. Ma to duże znaczenie dla pomieszczeń, w których przebywają dzieci.

Źródło: Clima Polska – klimatyzatory Warszawa, klimatyzatory Toshiba

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *