Type to search

Jak dobrać odpowiedni rozmiar prezerwatyw?

Lifestyle

Wybór odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy ma bardzo duże znaczenie. Idealnie dopasowana do członka prezerwatywa wpływa korzystnie na jakość stosunku, komfort obojga partnerów oraz wzajemne bezpieczeństwo. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko zsunięcia się lub pęknięcia środka antykoncepcji podczas uprawiania seksu. Jak dobrać odpowiedni rozmiar kondoma do swoich potrzeb?

Jakie są rozmiary prezerwatyw?

Zanim przejdziemy do tego, jak je wybierać, warto dowiedzieć się, jakie rozmiary prezerwatyw są dostępne na rynku. Przede wszystkim produkty te klasyfikuje się pod kątem kilku parametrów. Kondomy mogą różnić się wielkością pod kątem ich długości oraz szerokości. Dla bezpieczeństwa stosunku płciowego zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi wymiar. Oferowana przez producentów długość to zazwyczaj 18-20 centymetrów. Dostępne na rynku rozmiary prezerwatyw pod kątem ich średnicy to:

  • 47 mm (obwód członka 9,5-10 cm);
  • 49 mm (obwód członka 10-11 cm);
  • 53 mm (obwód członka 11-11,5 cm);
  • 56 mm (obwód członka 11,5-12 cm);
  • 60 mm (obwód członka 12-13 cm);
  • 64 mm (obwód członka 13-14 cm);
  • 69 mm (obwód członka 14-15 cm);

Niektórzy producenci decydują się na wprowadzenie oznaczeń literowych, które znane są przede wszystkim z rynku odzieżowego. Wówczas prezerwatywy dostępne są np. w rozmiarach: S, M, L, XL i XXL. Szczegóły dotyczące rozmiaru podanego w milimetrach znajdują się zazwyczaj na opakowaniu.

Jak dobrać kondoma do swoich potrzeb?

Przed podjęciem decyzji zakupowej należy przeprowadzić domowe pomiary. W tym celu rekomenduje się zmierzenie obwodu i długości członka podczas wzwodu. Następnie na bazie otrzymanego wyniku wybiera się dany rozmiar prezerwatywy. Na rynku dostępne są produkty różnych producentów. Mogą one różnić się grubością, wygodą użytkowania oraz dodatkowymi funkcjami. Najczęściej prezerwatywy dobiera się metodą testowania różnych modeli. Bardzo często ten sam rozmiar kondomów może minimalnie różnić się wielkością w zależności od producenta. Nawet niewielkie modyfikacje mogą mieć znaczenie dla komfortu mężczyzny oraz jakości stosunku.

Dlaczego warto postawić na właściwy rozmiar prezerwatywy?

Kondomy to przede wszystkim popularny środek antykoncepcji, który ma ochronić partnerów seksualnych przed niechcianą ciążą. Aby prezerwatywa spełniła swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrana. Jeżeli wybierzecie zbyt dużą lub zbyt małą prezerwatywę, to automatycznie jej skuteczność spadnie. Kondomy to nie tylko środek antykoncepcji. Pełnią bardzo ważną rolę w zabezpieczeniu partnerów seksualnych przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i infekcjami intymnymi. To sprawia, że warto poświęcić trochę czasu na wybór idealnie dopasowanego modelu. Wpłynie to także na przyjemność i intensywność doznań seksualnych, co także nie jest bez znaczenia.

Gdzie kupować prezerwatywy?

Środki antykoncepcji, w tym prezerwatywy, rekomenduje się kupować w aptekach. Wówczas użytkownicy mają gwarancję odpowiedniego przechowywania produktu, co wpływa na jego skuteczność. Kolejnym atutem aptek jest to, że w nich można wybierać spośród wszystkich rozmiarów prezerwatyw. W sklepach i drogeriach najczęściej dostępny jest tylko rozmiar uniwersalny 53 mm lub 56 mm. Szeroki asortyment oferuje też sklep z prezerwatywami on-line.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *