Type to search

Druk cyfrowy na tkaninie – zalety rozwiązania

Lifestyle

Tkaniny zdobione drukiem cyfrowym zyskują w ostatnich czasach na popularności. Posiadają bowiem wiele zalet, które cenią sobie kupujący dany towar. Jednym z największych plusów z pewnością jest oryginalność. Większość firm oferujących druk cyfrowy na tkaninach daje bowiem możliwość wybrania dowolnego wzoru, dlatego możemy wejść w posiadanie rzeczy oryginalnych i niepowtarzanych. Nadruki cyfrowe najczęściej spotykane są jako element wykończenia ubrań lub akcesoriów (np. zabawek, pościeli).

Zalety druku cyfrowego na tkaninach

Drukowanie cyfrowe na tkaninach, nie tylko pozwala nam na zachowanie oryginalności, ale również zapewnia precyzyjne wykończenie. Druk wykonany metodą cyfrową jest gładki, a na ubraniach wręcz niewyczuwalny, co zapewnia odpowiedni komfort użytkowania. Dodatkowo druk cyfrowy jest bezpieczny dla środowiska. Tusze wykorzystywane w druku cyfrowym są bezzapachowe, a ich wykonanie jest stosunkowo tanie. Nowa technologia pozwala na korzystanie z wszystkich kolorów, od bieli i czerni, po jaskrawe, napigmentowane kolory. Nie ma również ograniczeń co do stopnia skomplikowania wzoru, jego powierzchni czy rodzaju tkaniny.

Na jakich tkaninach tworzyć nadruk cyfrowy?

Druk cyfrowy można wykonać na większości tkanin (między innymi dzianiny sportowe, satyna, lycra, polar), ale największą popularnością w tej dziedzinie cieszy się bawełna. Tkanina ta sama w sobie posiada wiele zalet – od dostępności, przez funkcjonalność użytkowania, po delikatność w dotyku i dużą estetykę. Bawełna wykorzystywana jest najczęściej w produkcji odzieży oraz różnego rodzaju akcesoriów domowych, w tym również dla dzieci. Idealnie nadaje się zatem jako tkanina pod druk cyfrowy. Bawełna drukowana cyfrowo zapewnia nam dodatkowo dużą wytrzymałość oraz odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jest wygodna, odporna na uszkodzenia oraz wytrzymała.

Zastosowanie druku cyfrowego na tkaninach

Druk cyfrowy na tkaninach zyskał największą popularność zwłaszcza wśród projektantów oraz pośród osób, które fascynują się modą. Druk tego typu pozwala bowiem na wykazanie się oryginalnością oraz pomysłowością twórcy. Największą popularnością wśród materiałów wykorzystywanych w druku cyfrowym cieszy się bawełna. Bawełna drukowana cyfrowo jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę oraz indywidualność, a do tego pozwala na korzystanie z nieograniczonej ilości kolorów oraz wzorów. Proces druku jest szybki, tani oraz nie zagraża środowisku naturalnemu. Warto dodać, że druk cyfrowy jest także często wykorzystywany w reklamie, a w szczególności przy tworzeniu banerów reklamowych. Zastosowanie znajduje też w produkcji akcesoriów ozdobnych czy domowych tekstyliów. Wpływ na to ma jakość efektu końcowego, wytrzymałość oraz możliwość druku bardzo szczegółowego i wielkopowierzchniowego.

Druk cyfrowy na tkaninach jest jedną z nowocześniejszych metod na rynku, która znacząco zyskuje na popularności. Gwarancją jest bowiem wysoka jakość i duża uniwersalność grafik. Druk cyfrowy na tkaninach jest ponadto tani, nie wymaga dużych nakładów pracy oraz jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Bazując na własnym projekcie graficznym, można stworzyć bardzo oryginalne i estetyczne ubrania czy dodatki do domu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *