Type to search

Dobór odświeżacza powietrza do przedpokoju

Lifestyle

Przedpokój jest wyjątkowym miejscem w domu. Wyjątkowym pod pewnymi względami. Po pierwsze to właśnie pierwsze pomieszczenie w domu, do którego chcąc nie chcąc wchodzi każdy, dlatego staramy się, aby witał gości przyjemnym zapachem. Po drugie, ze względu na fakt, iż w przedpokoju rozbieramy się i zdejmujemy buty, znacznie trudniej utrzymać idealny porządek. W przypadku kiedy dysponujemy osobnym pomieszczeniem, przedpokój jest oddzieleniem zewnętrznej części mieszkania, od tej użytkowej, gorzej, jeśli nasz przedpokój połączony jest z salonem i kuchnią. Co zrobić, aby zapanować nad porządkiem i świeżym zapachem w przedpokoju?

Dlaczego w przedpokoju brzydko pachnie?

Zacznijmy od tego, dlaczego właściwie w przedpokoju brzydko pachnie. Wydawać by się mogło, że skoro znajduje się on tak blisko drzwi wejściowych, które pozwalają na wymianę powietrza, nie powinny kumulować się tam brzydkie zapachy. W praktyce jest jednak inaczej. Zazwyczaj przedpokoje umiejscowione są z dala od okien, a przez buty, które zostawiamy w tej części mieszkania, niejednokrotnie unosi się tam mało przyjemny zapach. Ciężko jest go wywietrzyć szczególnie w mieszkaniach posiadających okna tylko na jednej ścianie, a zamontowanie w przedpokoju odświeżacza do gniazdka powodować może wrażenie ciężkości.

Jak dobrać odświeżacz powietrza do przedpokoju?

Odświeżacz powietrza do przedpokoju powinien przede wszystkim dobrze zneutralizować zapachy. Warto jednak pamiętać, że nie możemy wybierać ciężkich odświeżaczy, które nie będą w stanie rozrzedzić się z powietrzem i powodować będą nieprzyjemne uczucie nagromadzenia się konkretnego zapachu. Nie sprawdzą się więc wszelkiego rodzaju odświeżacze do gniazdka czy też te, które uwalniane są automatycznie. Ich intensywność jest na tyle duża, że okazać może się przytłaczająca dla mieszkających domowników i powodować może bóle głowy czy inne dolegliwości. Odświeżacze w sprayu z kolei wymagają każdorazowego użycia, co również na dłuższą metę nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem.

Odświeżacz powietrza patyczki – dyskrecja i elegancja

Rozwiązaniem, które cieszy się nie tylko wyglądem, ale także skutecznością są odświeżacze powietrza w formie patyczków. Owe dyfuzory pachną bardzo subtelnie, a przede wszystkim stanowić mogą ozdobę przedpokoju. W odróżnieniu od innych odświeżaczy powietrza cały czas unoszą delikatny aromat, neutralizując wszelkie nieprzyjemne zapachy. Ich działanie może być bardziej lub mniej intensywne, a wszystko zależy od częstotliwości przekładania patyczków we flakoniku. Odświeżacz powietrza w formie patyczków nie zajmuje wiele miejsca i z powodzeniem postawić możemy go na szafce z butami czy regale. Do wyboru mamy szeroki wachlarz zapachów, spośród którego każdy z pewnością znajdzie idealną nutę dla siebie i swojego domu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *