Type to search

Czytasz? jeżeli nie to jesteś zgubiony…

Lifestyle

Do czytania książek nie zawsze jesteśmy przekonani. A powinniśmy pamiętać, że to poprzez takie działanie rozwijamy się pod względem umysłowym, intelektualnym. Gdybyśmy więc zapomnieli o czytaniu książek, to nasza sytuacja po pewnym czasie nie wyglądałaby najlepiej. Warto dokładnie przyjrzeć się sobie i ustalić, w jakim kierunku powinniśmy zmierzać.

Gdy tak czynimy, to później samo czytanie książek jest dla nas jeszcze bardziej przyjemne. My widzimy w tym naprawdę wiele. Cieszymy się z ogromnych możliwości, które zapewniają nam księgarnie internetowe. Przecież one oferują nam przeróżne książki i często w bardzo atrakcyjnych cenach.

Czytamy i słuchamy

Do dyspozycji mamy książki w formie papierowej i elektronicznej. Powinniśmy dokładnie ustalić, które rozwiązanie jest dla nas najlepsze. Dobrze jeszcze dostosować się do swojego programu dnia. Czasami nie mamy czasu na to, aby przysiąść do pewnej książki i ją czytać. Natomiast jesteśmy w stanie słuchać ją w postaci audiobooka, na przykład gdy uprawiamy sport bądź prowadzimy samochód. Jesteśmy dzięki temu bardziej produktywni. I co najważniejsze, nie zapominamy o dalszym rozwoju osobistym.

Wspaniale, gdy udaje się nam dbać o taką regularność w tym czytaniu. Czasami moglibyśmy się zapomnieć, a to nie byłoby dla nas najlepsze. Bezpieczniej, jeśli pod każdym względem staramy się dbać o taki rozwój. Planujemy więc w kalendarzu, kiedy czytamy bądź słuchamy takie książki. A zarazem ustalamy pewien plan, który posiadamy w tym kierunku. Jeśli dzięki temu czytamy jeszcze więcej, to nasz rozwój jest widoczny również dla innych.

My jesteśmy w stanie zauważyć, jak pewne książki były w stanie powiększyć naszą wiedzę, doświadczenia. Ale inne pozytywnie wpłynęły na nasze myślenie, zmieniły pewne nawyki, zachowania. Dzięki temu staliśmy się jeszcze lepszymi ludźmi. Na przestrzeni lat powstaje wiele ciekawych książek, od przeróżnych autorów. Na wielu z nich moglibyśmy się wzorować. A świetnie nam w tym pomagają autobiografie, które nam dostarczają.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *