Type to search

Co ciekawego pojawi się w świecie gier w 2021 roku?

Lifestyle

Niecierpliwe wyczekiwanie

2020 rok był świetnym czasem dla konsolowych graczy. Mimo wybuchu pandemii koronawirusa spowalniającej proces wydawniczy, druga połowa roku obfitowała w garść premier długo wyczekiwanych gier, pośród których zdecydowanie najbardziej popularnymi okazały się Cyberpunk 2077 polskiego studia CD Projekt RED i Assassin’s Creed Valhalla Ubisoftu. Zbliżający się wielkimi krokami 2021 rok przedstawia się na tym polu również niezwykle interesująco. W tym artykule przedstawimy kilka najciekawszych nadchodzących premier gier na konsolę PlayStation 4.

Na jakie doznania warto czekać?

Najpierw zerknijmy na to, co słychać w świecie skradanek. Z pewnością fanów tego gatunku ucieszy fakt, iż 20 stycznia 2021 roku swoją premierę będzie miała najnowsza odsłona legendarnej serii studia IO Interactive pt. Hitman 3. Cykl ten został zapoczątkowany w 2000 roku grą Hitman: Codename 47 i niemal natychmiast stał się prawdziwą klasyką. Po wznowieniu w 2016 roku gry o łysym płatnym zabójcy przeżywają prawdziwy renesans, odświeżając klasyczną formułę o nowe rozwiązania w stylu dużo większej swobody w wykonywaniu misji, umieszczonych na ogromnych, sandboxowych mapach. Fani pokochali liczne usprawnienia i oczekują od ostatniej części trylogii godnego zwieńczenia historii Agenta 47.

Z pewnością wielu graczom dobrze znana jest powstająca od 2004 roku seria Far Cry. Projekt ten, od lat będący jedną z flagowych wizytówek Ubisoftu, zdobył wielu nowych fanów przy okazji uznanego przez krytyków Far Cry 3 z 2012 roku. Ubisoft nie zwalnia tempa, ponieważ w 2021 roku będziemy mogli cieszyć się szóstą grą cyklu, zatytułowaną po prostu Far Cry 6. Produkcje wywodzące się z tego uniwersum zawsze oferowały swoim graczom duży otwarty świat, najczęściej osadzony w tropikalnej, egzotycznej scenerii. Głównym celem w nadchodzącej grze jest obalenie złego dyktatora, przywodzącej na myśl Kubę, Yary. Przy wykonywaniu zadania będziemy mogli korzystać z licznych rodzajów broni i pojazdów, a także, pierwszy raz w historii serii, zagościmy w wielkiej metropolii o nazwie Esperanza. Twórcy w obsadzie produkcji zaangażowali jednego z najbardziej znanych aktorów, występującego między innymi w popularnym serialu Breaking Bad, Giancarlo Esposito.

Gry osadzone w postapokaliptycznym świecie od zawsze cieszyły się dużym wzięciem, wystarczy spojrzeć na fenomen serii Fallout. Fani tego klimatu mają na co czekać, bowiem w 2021 roku zostanie wydana gra Horizon: Forbidden West, bezpośrednia kontynuacja uwielbianej Horizon Zero Dawn. Główna bohaterka Aloy tym razem, powodowana szczytnym celem, odbędzie długą podróż w zachodnią część Ameryki, by stawić czoła nowym wyzwaniom. Gracze raz jeszcze znajdą się w zróżnicowanym terenowo świecie, przepełnionym licznymi aktywnościami i zadaniami pobocznymi. Na uwagę zasługuje świetny system walki, pozwalający na zastosowanie wielu taktyk.

Star Wars to ogromna światowa marka, łącząca ludzi wszystkich pokoleń. Trudno jest znaleźć osobę, która nie widziała ani jednego filmu lub nie kojarzy ikonicznego Dartha Vadera. Gwiezdna saga zasłynęła również wieloma wspaniałymi grami. W maju 2021 roku zagramy w LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Ten ambitny projekt łączy w jedno wszystkie filmy z uniwersum, oddając graczom do dyspozycji dziesiątki platformowych poziomów i setki klasycznych postaci. Gra będzie swoistym remasterem poprzednich odsłon LEGO Star Wars, wzbogacając je o najnowszą oprawę graficzną, pełne dialogi i usprawnienia etapów. Raz jeszcze, sami lub z przyjacielem, będziemy mogli zanurzyć się w tę długą historię.

Duże nadzieje

Już niedługo sklepy oferujące gry na PS4 zapełnią swoje półki kolejnymi nowymi produkcjami. Jak widzimy w tekście, zdecydowanie jest na co czekać. Miejmy nadzieję, że nadchodzące premiery sprostają naszym oczekiwaniom i zapewnią wiele świetnie spędzonych godzin.

źródło: gamefinity.pl – sklep z grami

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *