Type to search

Płyty aluminiowe do zabezpieczania gruntu – zalety

Firma

Drogi tymczasowe to jeden z podstawowych elementów większej inwestycji budowlanej. Tymczasowe płyty prefabrykowane do wielokrotnego montażu sprawdzają się też do wydzielania placów, do utwardzania powierzchni przed koncertami oraz różnymi wydarzeniami masowymi. Czym na tym tle wyróżniają się płyty aluminiowe do zabezpieczania gruntu?

Właściwości nowoczesnych płyt aluminiowych do tymczasowego zabezpieczania gruntu

Płyty drogowe wytworzone z aluminium wytrzymują nacisk zwykłych pojazdów, ale też cięższych maszyn wykorzystywanych na budowach. Ważna zaleta dla inwestora to wielokrotne zastosowanie prefabrykowanego elementu, często bez potrzeby używania dźwigu hydraulicznego. Płyty aluminiowe wyróżniają się lekkością i często wystarczy tylko dwóch pracowników do ich rozstawienia na wybranej przestrzeni. To w dużym stopniu ogranicza koszty. Płyty drogowe z aluminium stanowią realną alternatywę dla asfaltu, nawet pod kątem błyskawicznego serwisu. Taka nawierzchnia daje płynność poruszania się pojazdów, nie wpływa negatywnie na jakość gruntu. Aluminiowa, tymczasowa nawierzchnia wypada doskonale do wyznaczania elastycznych ścieżek pieszych, parkingów i do utwardzania w nieco cięższych warunkach środowiskowych. Warto podkreślić odporność materiału na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Płyty aluminiowe to rozwiązanie, które nie wymaga stosowania skomplikowanych łączników, co znowu odbija się pozytywnie na budżecie. Płyty tymczasowe wytrzymują zmienne warunki atmosferyczne i nie generują dużych kosztów przy sezonowym składowaniu. Nie trzeba oczywiście inwestować we własne płyty, ale w wypożyczalnię, która dostarczy odpowiednie systemy, nawet na wymiar z gwarancją prawidłowego montażu.

Lżejsze wypiera cięższe, czyli beton w rywalizacji z aluminium

Płyty aluminiowe wypierają płyty betonowe, cięższe, trudniejsze w przewożeniu. Co zyskuje inwestor? Przede wszystkim szybkość rozkładania nawierzchni tymczasowej, kontakt ze specjalistami w wypożyczalni, możliwość przystosowania płyt na wymiar, wiele technologii do wyboru, od płyt aluminiowych, po drewniane i wykonane z tworzyw sztucznych.

Dlaczego płyty aluminiowe?

  • optymalna przyczepność dla samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i maszyn budowlanych,
  • nawierzchnia nie przesuwa się nawet w trakcie intensywnego ruchu,
  • wytrzymuje obciążenia mechaniczne i chemiczne,
  • system nie wymaga ciężkiego sprzętu do szybkiego montażu. Wystarczy wiedza i doświadczenie wykwalifikowanych monterów,
  • jednorazowo można dostarczyć więcej płyt aluminiowych niż betonowych, a to wpływa na budżet.
  • płyty aluminiowe to rozwiązanie nawet dla gruntów objętych ochroną środowiskową, ze specyficznymi wymaganiami. Po demontażu ziemia pozostaje bez żadnych kolein i braków.

Kilka słów podsumowania

Tymczasowe panele drogowe to efektywne rozwiązanie na inwestycjach budowlanych, do wyznaczania parkingów, ścieżek dla ruchu ludzi. Im bardziej elastyczna mata dojazdowa o odpowiedniej wytrzymałości, tym z reguły lepiej dla zabezpieczenia gruntu i w perspektywie obniżania kosztów transportu, niestety coraz droższego.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *