Ogrodzenia mobilne dzięki dużej funkcjonalności oraz odpowiedniej wytrzymałości, znajdują szeroki zakres zastosowań. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych ogrodzeń, a co więcej mogą zostać zastosowane w miejscach, w których wykorzystanie innych rozwiązań staje się problematyczne. Gdzie zatem zastosować ogrodzenie mobilne?
Ogrodzenia mobilne
Ogrodzenia mobilne to doskonałe rozwiązanie pozwalające na tymczasowe wydzielenie danej przestrzeni. Dzięki swojej funkcjonalności oraz elastyczności pod względem stosowanych rozwiązań znajdują bardzo szeroki zakres zastosowań i cieszą się coraz większą popularnością. Ich niewątpliwą zaletą jest szybkość montażu oraz demontażu. Poszczególne moduły są niezwykle lekkie, poręczne, a co za tym idzie łatwe w transporcie. Wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów, co decyduje o ich dużej wytrzymałości na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Stanowią doskonałą alternatywę dla wszelkiego typu stałych ogrodzeń nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również kosztów. Co więcej, w wielu przypadkach są jedynym możliwym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy zastosowanie tradycyjnego ogrodzenia staje się problematyczne. Tego rodzaju ogrodzenia znajdują bowiem zastosowanie w niemal każdym miejscu, głównie dzięki konstrukcji pozwalającej na ich szybki montaż oraz demontaż, a tym samym umożliwiającym na wielorazowe wykorzystanie w różnych miejscach.
Rodzaje ogrodzeń mobilnych
Wśród dostępnych rodzajów ogrodzeń mobilnych znajdziemy:
– ogrodzenia niskie – są to ogrodzenia o ażurowej konstrukcji, posiadające niewysokie nóżki, tzw. barierki eventowe, zapewniają skuteczną barierę, jednocześnie nie ograniczają w żaden sposób widoczności; zazwyczaj są to panele o wymiarach 2,5m x 1,0m;
– ogrodzenia wysokie – tymczasowe ogrodzenia o ażurowej konstrukcji, cechują się łatwym montażem oraz możliwością zastosowania niemal w każdym terenie, posiadają mocną, betonową podstawę, która gwarantuje doskonałą stabilność; dostępne głównie w postaci paneli o wymiarach 3,5m x 2,2m;
– ogrodzenia pełne – tymczasowe ogrodzenia ze stali, posiadają przestrzenie wypełnione blachą falistą, doskonale ograniczają widoczność, przeznaczone głównie do grodzenia placów budów, terenów imprez masowych czy terenów robót drogowych.
Konstrukcja ogrodzeń mobilnych
Ogrodzenia mobilne wytwarzane są z wysokiej jakości materiałów (elementy stalowe, ocynkowane), odpornych na korozję oraz niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Ogrodzenia tymczasowe niskie oraz wysokie posiadają konstrukcję wykonaną ze stalowej siatki umocowanej w stelażu z rur. Zapewniają skuteczną ochronę przed przedostaniem się na ogrodzony teren osób nieupoważnionych, a tym samym nie ograniczają widoczności. Z kolei ogrodzenia o pełnej konstrukcji wytwarzane są z falistej blachy umieszczonej w stalowej ramie z rur, kątowników oraz ceowników, które zapewniają wytrzymałość, bezpieczeństwo oraz doskonale ograniczają widoczność.
Zastosowanie ogrodzeń mobilnych
Ogrodzenia mobilne znajdują szerokie zastosowanie w miejscach wymagających wydzielenia danego obszaru lub zastosowanie tymczasowego płotu. Oferty producentów posiadają szeroki wybór konstrukcji pozwalających na odpowiedni dobór ogrodzenia do miejsca, w którym zachodzi potrzeba jego zastosowania. Ogrodzenia tymczasowe zarówno wysokie, jak i niskie o ażurowej konstrukcji na szeroką skalę stosowane są w miejscach tymczasowych imprez masowych. Wybrane ogrodzenia tego typu spełniają odpowiednie wymagania, które pozwalają na ich zastosowanie w miejscach publicznych.
Z kolei konstrukcje pełne, ograniczające widoczność sprawdzą się w przypadku ogradzania i zabezpieczania wszelkich obszarów, na których prowadzone są prace ziemne czy budowlane. Solidne konstrukcje stanowią solidną ochronę przed niepożądanymi „gośćmi”, dodatkowo są łatwe i szybkie zarówno w montażu, jak i demontażu. Doskonale sprawdzą się także na terenach zakładów przemysłowych. Modułowa konstrukcja pozwala na montaż ogrodzenia o dowolnym kształcie oraz długości. Co istotne, solidnie wykonane podstawy umożliwiają umiejscowienie ogrodzenie na niemal każdego typu podłożu, również podmokłym czy sypkim.
źródło: mToilet – wynajem toalet przenośnych, kabiny i toalety sanitarne