Type to search

Najczęstsze zarazki w miejscu pracy i jak się ich pozbyć

Firma

Bakterie, grzyby i wirusy powodować mogą wiele poważnych schorzeń. Aby się ich ustrzec, nie wystarczy tylko regularnie dbać o higienę rąk. Najważniejszym elementem jest wyeliminowanie problemu u podstaw. Jednym z miejsc, w których dochodzić może do przenoszenia drobnoustrojów jest miejsce pracy. Wynika to po części z faktu kontaktu wielu osób z poszczególnymi elementami. Brak odpowiedniej dezynfekcji, sprawia, że ilość znajdujących się na powierzchni biurek, klamek, myszek czy telefonów bakterii i wirusów wzrasta, co z kolei przekłada się na zwiększenie ryzyka zachorowań. Aby zapewnić pracownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa, warto skorzystać ze specjalistycznych preparatów, pozwalających pozbyć się wszelkich zarazków.

Podstawowe mycie i dezynfekcja

Aby uniknąć namnażania się drobnoustrojów, warto zdecydować się na zastąpienie klasycznych preparatów przeznaczonych do czyszczenia powierzchni biurowych, na taki, o dodatkowym działaniu dezynfekującym. QUATO 44 to jedna z propozycji, która w odróżnieniu od ogólnodostępnych, sklepowych preparatów, gwarantuje wysoką skuteczność. Środek ten pozwala na usunięcie większości bakterii, wirusów i grzybów już w ciągu pierwszej minuty od jego aplikacji. QUATO 44 doskonale radzi sobie z zabrudzeniami i nie wymaga spłukiwania po jego aplikacji. Wykorzystywany może być jednakowo do czyszczenia posadzek, mebli, drzwi, poręczy, klamek czy przycisków windy. Dzięki skoncentrowanej formule wyróżnia się on wysoką wydajnością. W zależności od sposobu jego wykorzystania, używany może być do mycia ręcznego, maszynowego, a także punktowego, z wykorzystaniem spryskiwacza. Ze względu na wysoką skuteczność, a także bezpieczeństwo, wykorzystywany może być w miejscu pracy, bez konieczności opuszczania go przez pracowników. 

Dezynfekcja punktowa

Klamki czy poręcze ze względu na częste wykorzystywanie przez wielu pracowników wymagają znacznie częstszego użycia środków dezynfekujących, niż podłogi czy meble. Podobnie jest w przypadku urządzeń używanych do pracy biurowej, takich jak myszki, telefony czy klawiatury. W celu punktowej dezynfekcji świetnie sprawdzą się preparaty w formie atomizerów. Jednym z nich, jest środek do dezynfekcji MIRACLE. Preparat ten jest gotowy do użycia i nie wymaga wcześniejszego rozrabiania go z wodą. Wykorzystywany może być na wszelkich powierzchniach, które użytkowane są przez wiele osób. Oprócz działania wirusobójczego, bakteriobójczego i grzybobójczego, świetnie radzi sobie także z usuwaniem pleśni. MIRACLE jest skutecznym, ale także bezpiecznym środkiem, który używany może być nie tylko przez profesjonalne ekipy sprzątające, ale także może być udostępniony pracownikom, do samodzielnego korzystania w razie potrzeby.

inspiracja: swishclean.pl – profesjonalne środki czystości

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *