Type to search

Jak wybrać idealny młynek do ziół, przypraw i tytoniu

Firma Lifestyle

Nie da się porównać smaku ziół i przypraw z opakowań do tych, które zostały świeżo zmielone – powie to każdy pasjonat sztuki gotowania. Mogłoby się wydawać, że wybór idealnego młynka do ziół oraz przypraw to proste zadanie, jednak biorąc pod uwagę mnogość różnego rodzaju produktów, warto zadać sobie kilka ważnych pytań przed zakupem. W dzisiejszym artykule przedstawimy młynki, które można wykorzystać w kuchni, lecz nie tylko – istnieją bowiem produkty przeznaczone do rozdrabniania tytoniu. Zapraszamy!

Rodzaje grinderów

Dużą popularnością cieszą się grindery klasyczne, które wykonane są z plastiku. Pomimo niskiej ceny cechują się wysoką jakością. Mielenie w nich polega na umieszczeniu ziół, przypraw lub tytoniu wewnątrz grindera i wykonaniu skrętnych ruchów, by je rozdrobnić. Warto wspomnieć, że producenci użyli w grinderach plastikowych magnesu, dzięki któremu poszczególne części dobrze do siebie przylegają, a ryzyko, że zawartość niefortunnie opuści grinder, jest zminimalizowane.

Warto również zwrócić uwagę na młynek wykonany z metalu. Charakteryzują się one niezwykle długim czasem użytkowania. Nawet przy upadku z wysokości wytrzymała zewnętrzna powłoka powinna ochronić go przed uszkodzeniami. Większość ludzi użytkujących na co dzień metalowe młynki potwierdza również zgodnie skuteczność ich mielenia. Ma to istotne znaczenie w przypadku wymagających ziół lub wilgotnego tytoniu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są młynki metalowe ze specjalną korbką. Ich główną zaletą jest wygoda użytkowania. Wystarczy umieścić zioła, przyprawy lub tytoń wewnątrz przyrządu i pokręcić korbką, która połączona jest z częścią rozdrabniającą. Efekt mielenia jest bardzo zadowalający, a dodatkowo umieszczone sitka zbierają najbardziej rozdrobniony pył. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie – cała mieszanka może zostać w pełni dodana do potrawy.

O designie

Oferta młynków do ziół, przypraw i tytoniu jest na tyle elastyczna, że z pewnością każdy znajdzie zadowalający produkt – biorąc pod uwagę również aspekty wizualne. Możemy zdecydować się zatem na klasyczne grindery w jednolitym kolorze (najczęściej białym bądź czarnym) lub z ciekawym wzorem. Ma to szczególnie znaczenie, gdy grinder przeznaczony jest jako prezent dla bliskiej osoby. Designerski grinder może być strzałem w dziesiątkę dla pasjonatów gotowania lub osób, które robią papierosy na własną rękę.

Czym kierować się przy zakupie młynka do ziół, przypraw i tytoniu?

Przy wyborze młynka do ziół, przypraw lub tytoniu warto wziąć pod uwagę stosunek jakości do ceny. Należy pamiętać, że plastikowe młynki mają tendencję do szybkiego zużywania, jednak są bardzo tanie. Jeżeli planujemy użytkować przyrząd przez dłuższy czas, metalowe młynki są z pewnością lepszym rozwiązaniem. Pomimo większego kosztu mogą służyć nawet przez lata, nie tracąc swojej pierwotnej sprawności.

Warto również zdecydować się na zakupy ze sprawdzonego i zaufanego sklepu internetowego. W GrowTent oferowane są grindery z nawet 12-miesięczną gwarancją. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z różnymi wariantami przyrządów do mielenia ziół, przypraw i tytoniu!

Inspirowane: Growbox.pl – vaporizery

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *