Type to search

Firma na urlopie. Idealny czas na porządki

Firma

Lato to czas urlopów i świetna okazja do generalnych porządków. Nic tak nie działa na wizerunek firmy jak czyste i estetyczne biuro. W jaki sposób zorganizować letnie sprzątanie w swoim przedsiębiorstwie? W tym poradniku znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Sprzątanie należy zaplanować

Podstawą efektywnego sprzątania jest jego odpowiednie zaplanowanie. W tym celu warto sporządzić listę, w której zawrze się wszystkie aspekty, które pozwolą zapanować nad bałaganem w miejscu pracy. Tworząc spis należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

  • Jakie są największe niedogodności w codziennym funkcjonowaniu w biurze?
  • Czy w przestrzeni brakuje jakiegoś stanowiska pracy?
  • W których miejscach przyda się gruntowne sprzątanie?
  • Czy pracownicy są zadowoleni z rozmieszczenia mebli?

Wakacyjne sprzątanie biura nie polega jedynie na wysprzątaniu trudno dostępnych miejsc. To też idealna okazja, by sprawdzić, czy funkcjonowanie w biurze jest wygodne i czy nie brakuje w nich niektórych sprzętów. Te, które zużywają się najszybciej to kartony, pojemniki, gąbki, rękawice, a także detergenty i profesjonalna chemia.

Jak uporządkować biuro podczas wakacji?

Chcąc zadbać o czystość w siedzibie firmy, warto zabrać się za jego porządne wysprzątanie. Na liście nie powinno więc zabraknąć czynności takich jak:

  • mycie podłóg,
  • usunięcie zabrudzeń ze ścian,
  • mycie okien,
  • wycieranie kurzu z mebli i urządzeń.

Dobrym pomysłem będzie nie tylko odkurzanie czy mycie. Warto też wykorzystać potencjał czyszczenia parowego, aby usunąć drobnoustroje gromadzące się na różnych powierzchniach. W tym celu należy sięgnąć po parownicę – uniwersalny sprzęt, który można wypożyczyć lub kupić i dopisać na stałe do wyposażenia biura.

Planując sprzątanie biura warto pamiętać nie tylko o miejscach, w których się pracuje. Warto też posprzątać magazyny, pomieszczenia socjalne i sanitariaty. To właśnie tam zwykle powstaje sporo zabrudzeń, których nie usuwa się regularnie.

Jak może pomóc firma sprzątająca biura?

Samodzielne porządki w miejscu pracy mogą okazać się zbyt wymagające dla jednej osoby. Z tego powodu, warto skorzystać z usług firmy sprzątającej biura. Doświadczeni specjaliści posiadają niezbędne narzędzia i detergenty, które ułatwią im szybką realizację zlecenia. Generalne porządki z firmą sprzątającą biura mogą okazać się idealnym rozwiązaniem również wtedy, gdy przestrzeń jest bardzo obszerna.

Wykorzystanie sezonu urlopowego na sprzątanie biura jest dobrym pomysłem, bez względu na wielkość przedsiębiorstwa. Aby zrobić to dobrze, należy przygotować listę i zaopatrzyć się w dobrej jakości detergenty oraz urządzenia. W wielu sytuacjach korzystnym jest także skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *