Type to search

Dyspenser do folii – jak wybrać najlepszy?

Firma

Dyspenser do folii stretch jest narzędziem przydatnym w każdej firmie, nadaje się do wykorzystania zarówno w transporcie jak i w magazynie. Służy do optymalnego podawania folii – rozwija ją oraz ułatwia szybkie i skuteczne manewrowanie dookoła nawet dużych przedmiotów i opakowań. Zwane są one także odwijaczami lub podajnikami. Co do zasady takie dyspensery są stosunkowo lekkie i bardzo łatwe, intuicyjne w obsłudze. Są przeznaczone do użytku zwłaszcza w różnej wielkości magazynach, tak aby móc pakować nawet całe palety (lub paczki czy pojedyncze produkty, w zależności od zapotrzebowania).

Jak są zalety użytkowania dyspenserów do folii?

Do najczęściej wymienianych korzyści wynikających z korzystania z dyspenserów do folii strech należą m. in.:

  • przyspieszenie pakowanie produktów (także poprzez pakowanie zbiorcze),
  • umożliwienie naciągnięcia folii w sposób równomierny,
  • ułatwianie komfortowego manewrowania folią,
  • ograniczenie możliwości zagubienia rolki z folią,
  • ochrona dłoni i rąk pracowników przed ewentualnymi nieprzyjemnymi otarciami.

Jak wybrać najlepszy dyspenser do folii?

Przed wyborem odpowiedniego dyspensera należy zastanowić się nad własnymi potrzebami i przyszłym przeznaczeniem podajnika do folii. Konieczne jest zdeterminowanie wielkości potrzebnej folii (czy konieczne będą większe czy mniejsze szerokości), czy korzystanie z odwijacza ustawionego w jednym miejscu ułatwi czy utrudni pracę oraz rodzaj przedmiotów, które będziemy chcieli zabezpieczać folią.

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów dyspenserów do folii strech i to ich definicje pozwolą na wybór odpowiedniego dla siebie podajnika. Są to przede wszystkim:

  • odwijacze do folii typu minirap – są przeznaczone do folii strech o najmniejszych rozmiarach, do małych rolek nazywanych folią stretch mini,a także folią MINIRAP,
  • ręczne dyspensery – ręczne odwijacze do folii strech są co do zasady przeznaczone do większych rolek niż model dyspensera opisany powyżej. Pozwala na zamocowanie rolki o szerokości zazwyczaj od 30 do 50 cm. Ręczny dyspenser jest wygodny w użytkowaniu, ponieważ umożliwia on użytkownikowi przemieszczanie się z folią w ręku w nawet najbardziej oddalone miejsca. Z tego powodu nadaje się m. in. do pakowania palet, które potrafią być szerokie i o niestandardowym kształcie,
  • dyspensery z możliwością zamontowania do blatu – najbardziej stabilne ze wszystkich modeli odwijaczy. Pozwalają na niezawodne zamocowanie dyspensera i dzięki temu nadają się przede wszystkim do zabezpieczania folią szczególnie ciężkich przedmiotów. Zapewniają niezawodność i bardzo duży komfort użytkowania.

Dobrze dobrany dyspenser do folii pozwoli na duże przyspieszenie pracy i zoptymalizowanie procesu zabezpieczania przedmiotów różnej wielkości. Warto wybrać najlepszy dla siebie podajnik folii strech i przyspieszyć proces pakowania już teraz!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *