Type to search

Czym kierować się, wybierając biuro księgowe?

Firma

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie księgowości. Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego biura księgowego. Dokumenty prowadzone przez fachowców są rzetelnie opracowywane, ryzyko wystąpienia błędów jest minimalne. Co ważne, będziesz również na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami podatkowymi. Czym musisz kierować się, wybierając biuro księgowe? Sprawdź!

1. Cena usługi księgowej ma znaczenie

Pierwszym kryterium, na które wielu przedsiębiorców zwraca uwagę, gdy przegląda oferty biur księgowych, jest cena. Czy to dobrze? Niekoniecznie. Księgowość jest bardzo ważnym aspektem działalności każdej firmy. Nie płacąc zobowiązań podatkowych na czas, nie dostarczając stosownych dokumentów do Urzędu Skarbowego, narażasz się na kary finansowe oraz szereg problemów. Czasem lepiej jest więcej zapłacić, a mieć pewność, że dokumentację firmy prowadzi profesjonalny księgowy.

Oczywiście zachęcamy, aby porównać oferty kilku biur księgowych. Zyskasz dzięki temu rozeznanie, zapoznasz się z zakresem usług, a wtedy uda się wybrać opcję korzystną cenową, a jednocześnie na odpowiednim poziomie.

2. Czy jest możliwość korzystania z usług online

Współczesna oferta usług księgowych musi obejmować działalność zarówno w trybie stacjonarnym, jak i internetowym. Wielu właścicieli firm nie ma czasu, aby regularnie odwiedzać księgową, dostarczać jej dokumenty. Wolą załatwić wszystko bez wychodzenia z domu, przez internet. Na prowadzenie wychodzą zdecydowanie te firmy, które świadczą usługi również online. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia kontakt i usprawnia załatwianie spraw księgowych.

3. Opinia innych klientów prawdę ci powie

Oferta usług księgowych to jedno, ale jakość ich wykonywania jest najważniejsza. Warto poczytać opinie zamieszczane przez klientów na formach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Szczególnie zainteresuj się opiniami negatywnymi. Może okazać się, że biuro rachunkowe, które oferuje atrakcyjne ceny i szeroki zakres usług, nie dopełnia formalności, nie trzyma terminów, a klienci mają wyłącznie problemy z Urzędem Skarbowym. Takich podmiotów zdecydowanie trzeba unikać.

Weryfikując, poprzez zapoznanie się z opiniami, metody działania biura rachunkowego, będziesz w stanie wybrać podmiot, który zatroszczy się w prawidłowy sposób o księgowość twojej firmy.

4. Możliwość reprezentowania klienta przed urzędami

Przed nawiązaniem współpracy z konkretnym biurem rachunkowym sprawdź, czy jest możliwość przekazania mu pełnomocnictwa w zakresie załatwiania spraw urzędowych. Jest to bardzo przydatne, jeżeli prowadzisz dużą firmę i nie masz czasu na osobiste dostarczanie dokumentów do Urzędu Skarbowego czy ZUSu. Wszystkim zajmie się za ciebie księgowa. W Twoim imieniu będzie występowała przed instytucjami państwowymi.

Zwracając uwagę na powyższe kwestie, masz szansę skorzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego, które przyczyni się do prowadzenia działalności bez żadnych problemów z Urzędem Skarbowym.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *