Type to search

Pomysłowy ogród zimowy

Dom

Oranżeria, czyli zamknięty ogród zimowy może być fantastycznym sposobem na zyskanie przestrzeni blisko roślinności, nawet jeżeli za oknem są bardzo niskie temperatury. Konstrukcja przylegająca do domu, często przeszklona umożliwia użytkowanie przez cały rok. Udekorowana roślinnością oraz elementami małej architektury ogrodowej zagwarantuje spędzanie wspaniałego czasu w otoczeniu roślin.

Ogród zimowy przypominający szklaną altanę

Konstrukcja, która ma być integralną częścią budynku musi do niego pasować. Jeżeli masz nowoczesny dom, na pewno szklane elementy świetnie wkomponują się w już zastosowane materiały. W końcu współczesne domy słyną z dużych przeszkleń, a wraz z ogrodem zimowym zyskasz je w wariancie dodatkowym.

Zamykany ogród zimowy może stanowić idealne miejsce do przechowywania kwiatów i różnorodnych roślin, które w okresie zimowym nie mogą znajdować się w tradycyjnym ogrodzie, gdzie panują zbyt niskie temperatury. Musisz jednak pamiętać, aby przestrzeń urozmaicić także elementami małej architektury, wśród których największym powodzeniem cieszą się fontanna betonowa oraz donice kamienne. Umożliwiają przepiękne zaaranżowanie przestrzeni, z uwzględnieniem miejsc do efektownego wyeksponowania roślin. Fontanna ogrodowa pozwoli natomiast do ogrodowej przestrzeni wprowadzić niesamowitą atmosferę. Szum wody działa bardzo kojąco, a to przełoży się na fantastyczny wypoczynek na ustawionych w otoczeniu roślin ławkach czy fotelach ogrodowych.

Projekt całorocznego ogrodu zimowego

Najważniejsze jest, aby ogród zimowy przystosować do swoich potrzeb i umożliwić korzystanie z niego przez cały rok, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Zachęcamy, aby do projektowania podejść z należytą starannością, wziąć pod uwagę wiele aspektów, a dzięki temu uda się przygotować całoroczną przestrzeń do spędzania czasu w otoczeniu roślin.

W twojej oranżerii nie może zabraknąć typowego kącika kawowego, z niewielkim stolikiem i wygodnymi krzesłami. Strefa otoczona zielenią i przepięknymi kwiatami zagwarantuje doskonały wypoczynek. Koniecznie musisz taką przestrzeń wygospodarować. W zasięgu twojego wzroku obowiązkowo muszą znaleźć się figury ogrodowe, które uatrakcyjniają przestrzeń i gwarantują ciekawe przygotowanie przestrzeni, w której każde wolne miejsce jest wykorzystane.

Aby korzystać z ogrodu zimowego z ogromną przyjemnością zadbaj o najdrobniejsze detale znajdujące się w tej przestrzeni. Zaplanuj ją z dużą starannością, nie bój się eksperymentować, ale też stawiaj na rozwiązania praktyczne.

Wymarzone miejsce dla każdego fana roślin

Ogród zimowy jest bez wątpienia wymarzonym miejscem, w którym każdy miłośnik roślin spędzi udane chwile. Będzie mógł obserwować donice kamienne wypełnione krzewami lub kwiatami, a o relaks zadba fontanna betonowa, z której wydobywał się będzie wspaniały, kojący szum wody. Jeżeli do tego dojdą jeszcze atrakcyjne figury ogrodowe, nie można będzie wyobrazić sobie lepszego miejsca do spędzania wolnego czasu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *