Type to search

Organizujemy przedświąteczne porządki – najważniejsze zadania

Dom Lifestyle

Idealne wysprzątanie domu przed świętami bywa nie lada wyzwaniem dla zapracowanych osób. Niniejszy artykuł powstał z myślą o tych, którzy mają problemy ze świątecznymi porządkami. W poradniku znajdują się praktyczne wskazówki, umożliwiające szybkie i skuteczne przeprowadzenie czynności porządkowych.

Harmonogram sprzątania – jak może się przydać?

Przed wpadnięciem w wir przedświątecznych porządków, warto przygotować szczegółowy plan. Harmonogram powinien obejmować takie aspekty jak co, kiedy i przez ile czasu będzie się sprzątać. Zadania warto rozłożyć na okres od 2 do 3 tygodni przed świętami. Od takich miejsc powinno się zacząć?

Rozpoczynając od najbardziej wymagających zadań można dużo szybciej przejść do tych, które zajmują mniej czasu. W początkowym etapie nie warto chociażby przecierać szafek, okien czy drzwi. Dużo lepszym pomysłem jest zacząć od porządków w szafie czy w pomieszczeniach, które nie są sprzątane regularnie.

Akcesoria do czyszczenia – jakie warto kupić?

Skuteczne sprzątanie jest możliwe dzięki wydajnym i dobrym jakościowo środkom czystości. Preparaty i akcesoria do sprzątania powinny ułatwiać pracę, a z tego powodu warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Dla przykładu, w kontekście sprzątania posadzek doskonałym wyborem będzie Clinex do podłóg. Skoncentrowany i bardzo skuteczny płyn nie pozostawia smug, a dzięki temu sprawdza się rewelacyjnie nie tylko na kafelkach, ale również na parkiecie czy panelach. Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez Państwowy Zakład Higieny dodatkowo potwierdza bezpieczeństwo stosowania preparatu w codziennej pielęgnacji posadzek różnego rodzaju.

Jak skutecznie myć okna?

Mycie okien jest czynnością, która bywa odkładana do ostatniego momentu. Warto mieć świadomość, że stosując dobrej jakości preparaty można uzyskać zadowalający efekt dużo szybciej i wygodniej. Płyny do mycia szyb powinny mieć w składzie składniki, które obniżają ryzyko wystąpienia smug podczas czyszczenia okien. Przykładem takiego produktu jest Clinex Glass, zdający egzamin w praktycznie każdych okolicznościach. Nanopreparat jest łatwy w stosowaniu, a ścierając go za pomocą gazety czy ręcznika papierowego można zapomnieć o problemie nieestetycznych smug na szybie.

Co jeszcze pomaga w świątecznym sprzątaniu?

Oprócz wyżej wspomnianych aspektów, podczas sprzątania warto stosować sprawdzone triki. Dla przykładu, przed usuwaniem z mebli naklejek warto poświęcić około 2 minuty na ich nagrzanie strumieniem ciepłego powietrza. W ten sposób będzie można łatwo zetrzeć klej z powierzchni, bez ryzyka jej uszkodzenia. Chcąc umyć lodówkę można dzień wcześniej włożyć do niej kilka wacików nasączonych sokiem z cytryny. To uniwersalna metoda na pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu.

Należy również pamiętać, że w przedświątecznych porządkach może pomóc cała rodzina. Rozkładając siły na kilka osób można dużo szybciej przygotować swój dom na przyjęcie gości podczas świąt bożego narodzenia. Dodatkowo, wspólna praca będzie elementem integrującym, a także edukacyjnym dla młodszych domowników.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *