Type to search

Odkurzacze wielofunkcyjne – jeden sprzęt, wiele możliwości

Dom Lifestyle Zakupy i biznes

Sprzątanie raczej nie należy do czynności najprzyjemniejszych, dlatego, jeśli już się za nie zabieramy, chcemy to zrobić jak najszybciej. Mało kto ma ochotę na odkurzanie, osobne zmywanie mokrych zabrudzeń, a później jeszcze mycie całej podłogi. Na szczęście z pomocą może nam przyjść odkurzacz wielofunkcyjny. Czym się charakteryzują tego typu sprzęty?

Zalety

Przede wszystkim z ich pomocą można jednocześnie pozbyć się zabrudzeń suchych oraz mokrych. Specjalny system filtracji w urządzeniach tego typu pozwala na równoczesne odkurzanie oraz mycie podłogi, dzięki czemu sprzątanie przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Do posprzątania jest jeszcze dywan? Nie ma problemu, tutaj pomocny będzie odkurzacz wyposażony również w funkcję prania tkanin. Wielofunkcyjne odkurzacze często charakteryzują się znacznie wyższą mocą ssania niż odkurzacze klasyczne, dlatego znacznie dokładniej sprzątają, co jest istotne zwłaszcza przy posiadaniu zwierząt. Ich sierść potrafi się bardzo mocno wbić w tkaninę, z czym zwykły sprzęt może sobie nie poradzić.

Odkurzacz z funkcją prania – wygoda i szybkość sprzątania

Odkurzacz piorący to nic innego jak odkurzacz wodny z funkcją prania. Jego użycie znacznie skraca czas, jaki musimy przeznaczyć na wypranie dywanu czy tapicerki. Z jego pomocą w szybki sposób rozprowadzimy środek piorący, a następnie odessiemy razem z zabrudzeniami. Odkurzacz piorący doskonale sprawdzi się u alergików oraz osób posiadających zwierzęta, ponieważ usunie znacznie więcej zabrudzeń, kurzu, sierści czy roztoczy niż pranie ręczne. Tego typu odkurzacze z reguły można używać zarówno na mokro, jak i na sucho, co sprawia, że są bardzo uniwersalne. Sprawdzą się nie tylko przy domowych porządkach, ale również podczas czyszczenia tapicerki samochodowej.

Odkurzacz Karcher – czym się charakteryzuje?

Odkurzacz Karcher to przede wszystkim mocny silnik oraz wysoka moc ssania, dzięki którym sprzątanie staje się jeszcze bardziej efektywne. W zależności od naszych potrzeb Karcher oferuje wiele rodzajów odkurzaczy wielofunkcyjnych czy piorących, a każdy z nich doskonale radzi sobie za zabrudzeniami. Wystarczy jedno urządzenie, żeby pozbyć się zabrudzeń suchych, mokrych, a nawet sierści zwierząt. Z pomocą odkurzacza karcher posprzątamy zarówno dywan, jak i tkaniny ozdobne czy materace. Niektóre modele wyposażone są nawet w funkcję wydmuchu, która przyda się podczas porządków np. w ogrodzie.

Podsumowanie

Odkurzacz wielofunkcyjny to świetne urządzenie dla osób, które cenią sobie czas i nie chcą poświęcać go zbyt długo na utrzymaniu porządku w domu czy mieszkaniu. Dzięki tego typu urządzeniom za jednym pociągnięciem usuniemy zabrudzenia z podłogi oraz umyjemy ją, a nawet wypierzemy dywan. Posiadanie odkurzacza wielofunkcyjnego ma jeszcze ważną zaletę – do sprzątania wystarczy nam jedno urządzenie, co znacznie ułatwia zarówno codzienne, jak i gruntowne porządki.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *