Type to search

Jakie meble wybrać do spędzania czasu na zewnątrz?

Dom

Sezon grillowy możemy uznać za oficjalnie rozpoczęty. Wraz z nim przychodzą długie noce spędzane z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Jednak najpierw trzeba zadbać o odpowiednie miejsce na te spotkania. Doradzamy zatem jakie meble wybrać do ogrodu, na taras i balkon.

Dobór odpowiednich mebli będzie zależeć głównie od dwóch czynników, tego ile mamy miejsca i do czego tych mebli potrzebujemy. Zacznijmy od balkonów. Z oczywistych względów nie mamy tutaj dużego pola do popisu jeśli chodzi o miejsce. Również potrzeby nie są zbyt wielkie, bo raczej nie będziemy na nim urządzać kolacji pod gołym niebem dla 10 osób, lecz pić kawę z przyjaciółmi.

Właśnie dlatego, musimy postawić na rozwiązania kompaktowe i maksymalnie praktyczne. Możemy zatem wybrać mały, okrągły lub kwadratowy stolik wykonany z drewna. Do tego dwa lub trzy krzesła w tym samy stylu i miejsce do spożywania porannej kawy gotowe. Bardziej oryginalną opcją jest wykonanie mebli samemu. Możemy do tego użyć skrzynek i palet. Malujemy je na dowolny kolor, dodajemy poduszki i balkonowy zestaw wypoczynkowy jest gotowy.

Większe możliwości mamy w przypadku tarasu. Tutaj oczywiście też ważną kwestią jest jego rozmiar, ale na pewno możemy zdecydować się na większy komplet. Może on składać się po prostu z dużego stołu i kompletu krzeseł. To dobra opcja jeśli zamierzamy spożywać tam posiłki. Jeśli jednak ma to być miejsce głównie wypoczynku i spotkań towarzyskich, warto zastanowić się nad wypoczynkiem złożonym z jednej dużej sofy i paru foteli. Najlepiej prezentować będą się te wykonane z wikliny lub ratanu. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie miękkich puf, które sprawią, że nawet taras stanie się przytulny.

Jeśli chodzi o ogród, kluczową kwestią jest to, czy w danym miejscu zamierzamy przygotowywać posiłki. Jeżeli planujemy przestrzeń do robienia grilla musimy zaopatrzyć się w stół. W tym przypadku świetnie sprawdzi się mebel wykonany z tworzywa sztucznego. Natomiast dla zwykłego wypoczynku wystarczy nam ładnie zdobiona ławeczka. Świetną opcją są także hamaki oraz podwieszane krzesła.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *