Type to search

Jak wybrać dobrą kamerę do monitoringu posesji?

Dom Firma

Istnieje wiele sposobów zabezpieczenia własnej posesji. Jedno z najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań to montaż domowego systemu monitoringu. Odpowiednio dobrany sprzęt pozwala wykryć i zidentyfikować potencjalnych włamywaczy lub wandali. Decydując się na montaż tego rodzaju urządzeń, warto zwrócić uwagę na jakość zastosowanej kamery.

Istotne parametry i funkcje

Do dyspozycji użytkowników są analogowe bądź cyfrowe systemy monitorujące. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się monitoring IP wykorzystujący protokół internetowy. Technologia ta pozwala na rejestrowanie i przesyłanie obrazu w wysokiej rozdzielczości. Aby jednak było to możliwe, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej kamery. Najważniejsze parametry, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie tego rodzaju sprzętu to rodzaj zastosowanego przetwornika, a także wyświetlana rozdzielczość. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia wyposażonego w sensor CMOS oraz matrycę, umożliwiającą rejestrację obrazu w rozdzielczości Full HD. Dobra kamera powinna mieć duży kąt widzenia. Im większa szerokość obiektywu, tym większą przestrzeń jest w stanie uchwycić. Istotny element wyposażenia stanowi także czujnik ruchu, uruchamiający kamerę w momencie pojawienia się w zasięgu obiektywu ruchomego obiektu.

Nowoczesne technologie

Zaawansowane technicznie kamery cyfrowe do monitoringu posesji mogą łączyć się z routerem zarówno w sposób przewodowy, jak i bezprzewodowy. Zastosowanie technologii bezprzewodowej ułatwia montaż systemu monitoringu i pozwala na umieszczenie kamery w dowolnym miejscu. Jeszcze do niedawna większość narzędzi rejestrujących obraz wyposażonych była w detektor podczerwieni. Jego zastosowanie pozwala na uzyskanie czarno-białego obrazu nocą lub w słabym oświetleniu. W związku z tym, że jakość obrazu w trybie podczerwieni pozostawia sporo do życzenia, w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kamery Color Vu. To nowoczesna technologia, która stanowi swego rodzaju rewolucję wśród kamer do monitoringu. Wbudowane oświetlenie LED pozwala na rejestrowanie kolorowego obrazu w wysokiej rozdzielczości bez względu na porę dnia i poziom oświetlenia. Zastąpienie detektorów podczerwieni światłem widzialnym może dodatkowo pełnić funkcję prewencyjną. Uruchomienie się diod nocą z powodzeniem odstraszy z posesji intruzów.

Podsumowanie

Spadek cen urządzeń rejestrujących obraz sprawia, że systemy monitoringu stały się dostępne dla każdego. Prawidłowo działający system stanowi skuteczne zabezpieczenie i znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa domowników. Jego zastosowanie przyczynia się do ograniczenia ryzyka włamania i kradzieży.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *