Type to search

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, wybierając fontannę ogrodową?

Dom

Zaprojektowanie ogrodu to nie lada wyzwanie. Niezależnie czy posiadamy niewielki ogród wokół domu, czy też zarządzamy większą przestrzenią wokół lokali usługowych, warto dokładnie przemyśleć, na ogród, w jakim stylu chcemy się zdecydować. Zdecydowanie się na montaż fontanny ogrodowej, niewątpliwie dodaje charakteru wnętrzom, a przede wszystkim poprawia mikroklimat w nim panujący. Poszczególne modele różnią się między sobą, a decyzja o montażu fontanny ogrodowej powinna być poprzedzona wnikliwą analizą oraz rozważeniem wszelkich za, oraz przeciw.

Wolnostojąca fontanna ogrodowa

Modele wolnostojące wyróżniają się możliwością dowolnego montażu i nie wymagają dodatkowych wsporników. Decydując się na taką fontannę ogrodową, należy mieć na uwadze fakt, iż charakteryzuje się ona wysoką wagą, dzięki czemu jest stabilna, jednak wymaga umieszczenia na równym i twardym podłożu, aby uniemożliwić jej zniszczenie. Wybór wolnostojącej fontanny pozwala przede wszystkim na umieszczenie jej w dogodnym miejscu, a dzięki możliwości wyboru konkretnego modelu, zdecydować możemy się zarówno na większe, bardziej pokaźne egzemplarze, jak i te, które świetnie sprawdzą się w ogrodach o niewielkim metrażu. Bez mniejszego problemu możemy umieścić je w oczkach wodnych, a dzięki wbudowanemu oświetleniu LED uzyskamy ciekawy i cieszący oko efekt. Warto mieć na uwadze, że mimo mobilności fontann ogrodowych, do ich pracy niezbędne jest podłączenie źródła wody, a także zasilania elektrycznego. Wolnostojąca fontanna ogrodowa świetnie sprawdzi się jako dekoracja do już istniejących rozwiązań wodnych, a także jako pojedynczy element dekoracyjny przed wszelkimi lokalami usługowymi.

Kaskadowa fontanna z kamienia

Posiadacze wielkopowierzchniowych ogrodów zdecydować mogą się na wybór fontanny z kamienia w formie kaskadowej. Ten element dekoracyjny świetnie sprawdza się podczas tworzenia oczek wodnych, czy zamkniętych obiegów wodnych, wyglądem przypominających sztuczne strumyki. To rozwiązanie przedstawiające się niezwykle efektownie, świetnie sprawdza się nie tylko w ogrodach, ale także w parkach. Niestety, ze względu na swój gabaryt, fontanna z kamienia charakteryzuje się dużą wagą, a co za tym idzie, do jej montażu niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznych maszyn, które pozwolą na właściwe jej osadzenie na podłożu. Kaskadowe fontanny z kamienia przybierać mogą różne kształty, które dopasować można do klimatu ogrodu czy parku. Dodatkowym elementem, zwiększającym atrakcyjność tej formy dekoracji ogrodowej, jest zamocowanie systemu oświetleniowego, dzięki czemu szum delikatnie spadającej wody po kamieniach połączony będzie dodatkowo z podświetleniem, co szczególnie zjawiskowo wygląda nocą i po zmierzchu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *