Type to search

Nawigacja GPS – jak wybrać?

Firma Lifestyle Motoryzacja Technologie Zakupy i biznes

Kurier, dostawca czy przedstawiciel handlowy każdego dnia pokonuje setki kilometrów. Zdarza się również delegacja do dużych, nieznanych nam wcześniej miast. W tej sytuacji nieocenioną pomocą będzie odpowiednio dobrany system GPS. Czym kierować się przy wyborze urządzenia do lokalizacji pojazdów?

Rodzaje dostępnych nawigacji

Wielu użytkowników chwali sobie proste aplikacje GPS, z których możemy korzystać w smartfonie. W dzisiejszych czasach każdy telefon jest wyposażony w taką funkcję. To rozwiązanie ma również kilka wad, m.in. to, że w trakcie używania nawigacji smartfon spełnia więcej niż jedną funkcję, a to może zakłócić nasze połączenie z satelitą. Niestety odbiorniki GPS, dostępne w telefonach nie są tak stabilne, jak te które posiadają standardowe nawigacje samochodowe. Minusem pracy z nawigacją dostępną w telefonach jest także ich mniejsza wydajność i krótszy czas pracy.

Nawigacja samochodowa, czyli osobne urządzenia, które zostały wprowadzone na rynek jeszcze przed czasami smartfonów, zazwyczaj obsługiwane są za pomocą dotykowego wyświetlacza o średniej wielkości około 5 cali. Wśród wielu podstawowych funkcji nawigacji można wymienić bardzo dokładne informacje o ruchu drogowym, wskazywanie najszybszych tras czy informacja o możliwości występowanie na trasie fotoradarów. Dzięki dzisiejszej technologii, możliwe jest nawet monitorowanie stylu jazdy kierowców. Największą zaletą tej formy monitoringu pojazdów jest nie tylko szeroki zakres dodatkowych usług, jaki ona oferuje, szczególnie dla firm związanych z transportem.

Czym się kierować przy wyborze najlepszej nawigacji samochodowej?

  1. Ekran. Najczęściej dostępne są urządzenia o przekątnej ekranu zaczynającej się od 4 cali wzwyż. Wybór jest tu czynnikiem indywidualnym. Warto natomiast zwrócić uwagę, że im większy jest ekran, tym lepiej widoczna jest wyświetlona na nim mapa. Na dobrą widoczność może również wpływać dobrej jakości matryca, która będzie w stanie oprzeć się nawet dużemu naświetleniu.
  2. Dostępne mapy – jest to najważniejszy czynnik, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze nawigacji. Jaką obsługę swoich map oferują producenci? Czy oprócz podstawowych tras, mają funkcję podpowiadania lepszych tras przejazdu? Czy oferują opcję informowania w czasie rzeczywistym o utrudnieniach w ruchu drogowym? Czy mapy są dokładne? Jednym z lepszych, oferowanych na rynku systemów monitorowania pojazdów GPS jest WEEBFLET. System oferuje mapy całego świata, kiedy na rynku możemy znaleźć również urządzenia ograniczające się do obsługi map zaledwie z zakresu naszego kraju lub samej Europy. Platforma posiada wiele nowoczesnych rozwiązań, które poprawiają jakość i wydajność pracy kierowców, a administracji – wszelkie rozliczenia.
  3. Jakość wykonania sprzętu – Czy ten monitoring pojazdów posiada Bluetooth? Czy jest wyposażony we wbudowany akumulator? Czy ma możliwość podpięcia pod gniazdo zapalniczki? Czy ma wejścia USB oraz audio, które umożliwią ewentualne podłączenie słuchawek? Czy uchwyt, na którym będzie umieszczone urządzenie jest wykonane z dobrej jakości materiałów? Wszystkie te czynniki mogą mieć wpływ na naszą ostateczną decyzję.

Wybór odpowiedniego systemu monitorowania pojazdów GPS może znacząco wpłynąć na poprawę wydajności pracy w terenie, dlatego szczególnie należałoby się przyjrzeć oferowanym parametrom oraz odpowiednio dobrać poszczególne opcje i cechy urządzenia do naszych potrzeb.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *